İlk mesajını verdi...

.

İlk mesajını verdi...
banner206
 Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim sonuçlarının ardından Ankara'da balkon konuşması yaptı.

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi önünde bekleyen partililere genel merkez binası balkonundan seslendi. Davutoğlu, "Büyük hedefler büyük, rüyaları hayata geçirmek için gece gündüz çalışacağız. Türkiye konuşmuş, milletimiz konuşmuş, dünya duymuştur. Demokrasiden ,şefkatten sevgiden geriye bir adım gidilmeyecektir" dedi.


Başbakan Davutoğlu, "Aziz Ankara'nın değerli insanları, Allahın selamı üzerinizde olsun. Buradan bu demakrasi kürsüsünden 780 bin kilometre kareninin tamamına saygılarımızı sunuyoruz. İstanbul'dan Diyarbakır'a, Bursa'ya Şanlıurfa'ya İzmir'e Adana'ya Rize'ye Konya'ya 81 viyayetimize selam olsun. Size Hazreti Mevlana'dan selamlar getirdik. Amsterdam' da Londra'da dünyanın dörtbiryanında bütün gönüldaşlarımıza selam olsun. Karabağdan Bişkek'e Bağdat'tan, Saraybosna'ya gözlerini Türkiye Cumhuriyetine heycanla bekleyen milyonlarca Türkiye sevdalasına selam olsun. Ellerini semaya çevrimiş hayır dualarını eksik etmeyen islam alemine selam olsun. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a birkez daha selam ediyorum" diye konuştu.


Başbakan Davutoğlu, "İradelerine sahip çıkan bütün vatandaşlarımza selam olsun. Sandıklarını hiç terketmeyen sandık müşahitlerimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Sandığı barışı birliği sağduyuyu seçtiniz. Bütün dünyada barışı hakim kılmak için oyunuzu kullandınız Ak Partiye mühürü vuran o elere teşekkür ediyorum. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları gördünüz. O oyunları bozdunuz. sizler eski Türkiye'nin kaosunu terörü gömdünüz. 81 ilin 7 bölgenin 780 bin km tamamında oylarını arttırark Ak Partiye tek başına iş başına dediniz. Hiç vakit kaybetmeden seherle birlikte iş başına diyoruz. Değreli vatandaşlar Ak Parti 7 haziranda seçimlerden sonra komplonun hedefi haline geldi. Ak partinin tek başına iktidar olmaması için kirli oyunlar oynandı. 7 haziran akşamı bu balkondan dedik ki milletin iradesine saygımız sonsuzdur. Bir an bile ülkemizi sahipsiz bırakmayacak. Ne olursa olsun ülkemizi 2023 hedefine götüreceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 01:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142