Title of a News Article

Fıtıkla baş çıkmanın güvenli yolu: Metrolife...

Fıtıkla baş çıkmanın güvenli yolu: Metrolife...
banner206

Şanlıurfa'da, Özel Metrolife Hastanesi Beyin Omurilik ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kadri Burak Ethemoğlu, bel fıtığı ameliyatından sonraki ilk iki ayda alınacak önlemlerin rahatsızlığın tekrarlamaması açısından önemli olduğunu söyledi.

Ethemoğlu, Özel Metrolife Hastanesi'nde uygulanan Altın Standart Mikrodiskektomi ameliyatı ile ilgili bilgi verdi;

"Mikrodiskektomi, bel fıtığı cerrahisinde en yaygın kullanılan tedavi yöntemidir. Bu yöntemde, fıtıklaşmış disk parçaları çıkarılarak sinir kökündeki baskı azaltılır ve ağrı giderilir.

Metrolife Hastanesinde Mikrodiskektomi Genel anestezi veya spinal anestezi( belden aşağı uyuşturma) uygulanan bir cerrahi yöntemdir. Küçük bir cilt kesisi ile başlanır ve özel ekartörler kullanılarak kas dokusu zarar görmeden ayrılır. Görüntüleme yöntemleri kullanılarak daha küçük kemik pencere açılır. Bu işlemler mikrocerrahi aletler ve operasyon mikroskobu eşliğinde yapıldığı için sinir ve sinir zarı zedelenme riski düşüktür. Ameliyat sonrası hastalar, işlerine veya günlük hayatlarına daha hızlı bir şekilde dönebilirler.

Hastalar genellikle bir günlük hastane yatışı sonrasında taburcu edilirler. Ameliyat sonrası 6 saat içinde ayağa kalkabilir, dolaşabilir ve normal şekilde yemek yiyebilirler. Hastalara bel sağlığını koruyucu yatma ve kalkma eğitimleri verilir. Ameliyat sonrası genellikle bir haftalık istirahat yeterlidir ve mikrodiskektomi yöntemiyle hastalar iş hayatlarına daha hızlı bir şekilde geri dönebilirler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195