Title of a News Article

Gümrükhanı'nda vatandaşları bilgilendirdiler

Gümrükhanı'nda vatandaşları bilgilendirdiler
banner206
banner279

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, vatandaşlara kolaylıkla ulaşabilen alanları dolaşarak sigara bağımlılığı hakkında bilgi verdiler, Farkındalık oluşturmak ve sigarayı kullananların, bırakma kararı almalarını sağlamak amacıyla bilgilendirmelerde bulunuldu.

Eyyübiye sınırları içerisinde Haşimiye esnafını ve tarihi Gümrükhanı'nı ziyaret ederek bağımlılıkla mücadele anlatıldı. İl Sağlık müdürlüğü ekipleri, sigaranın zararları hakkında bilgilendirmeler yaparak broşürler dağıttılar. 

Urfa City Avm'de stand kurularak vatandaşlara sigaranın zararları ve Sigara Bırakma Poliklinikleri, ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı hakkında yine vatandaşlar bilgilendirildi. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, tüm ilçelerde yer alan Sağlıklı Hayat Merkezlerindeki sigara bırakma polikliniklerine davet ettiler. Sigarayı bırakmak isteyen vatandaşların, belirtilen yerlere başvurdukları halinde ücretsiz olarak bu hizmetten faydalanabilecekleri belirtildi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki tüm İlçe Sağlık Müdürlükleri, Sağlıklı Hayat Merkezleri ve tüm Hastanelerde vatandaşlar başvurduğu takdirde bu hizmetleri ücretsiz olarak faydalanabilecekler. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142