Title of a News Article

Harran TIP bölgenin güvenini kazandı

Harran TIP bölgenin güvenini kazandı
banner206

Kalbinin ana damarlarında darlık olan hasta, Harran Üniversitesi Hastanesinde gördüğü tedavinin ardından sağlığına kavuştu. Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi M. Ziya Bağış, böylesine önemli bir operasyonu gerçekleştirdikleri için gururlu olduklarını söyledi. 

Harran Üniversitesi Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi M. Ziya Bağış, kalp rahatsızlığı şikayetiyle hastaneye başvuran hastanın yaptıkları tetkikler ve anjiyonun ardından kalp damarlarında darlık olduklarını fark ettiklerini söyledi. 
Hastaya ameliyat olması gerektiği yönünde bilgi verdiklerini belirten Bağış, “Hastamız bize başvurduğunda gerekli tetkikleri yaptık ve kalp damarında ciddi bir darlık olduğunu fark ettik. Kendisine ameliyat önerdik ve koroner anjiyo yaptık. Göğüsten aldığımız damarla kalpteki ana atar damarı bypass yaptık. Bypass ile beraber aynı zamanda mitral kapağını değiştirdik ve kendisini sağlıklı bir şekilde taburcu ettik. Hastamız Mersin’den gelmişti, artık sadece Şanlıurfa’ya değil, bölge illerine de hizmet verdiğimizi kanıtlamış olduk. Klinik ve hastane olarak daha da güçleneceğimize inanıyoruz. Rektörümüz Mehmet Tahir Güllüoğlu’nun göreve gelmesiyle birlikte biz de Üniversite hastanesine geldik. Hastane kadromuzu güçlendirdiği için ve bizlere de bu imkanı sağladığı için Rektörümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Harran Üniversitesi Hastanesinde gördüğü tedaviyle sağlığına kavuşan hasta Hasan Ünlü ise hem Hastane yönetimine hem de Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi M. Ziya Bağış’a teşekkür ederek, “Harran Üniversitesi Hastanesinde göreve başlayan Ziya hocamızın bilgi ve tecrübesine olan güvenim beni Mersin’den buraya getirdi. Ziya hocamdan ve çalışan personelden Allah razı olsun. Çok şükür ki sağlık sorunum kalmadı, çok başarılı bir ameliyat gerçekleştirdiler. Bugün sağlıklı bir şekilde hastaneden taburcu oluyorum. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan da Harran Üniversitesi Hastanesinin her geçen gün daha da güçlendiğini belirterek, “Hastanemiz artık sadece Şanlıurfa’nın değil, tüm bölgenin umudu haline geldi. Her branşta hastalarımıza umut oluyoruz. Başta bu ameliyatı gerçekleştiren Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi M. Ziya Bağış’a ve tüm doktorlarımıza teşekkür ediyorum. Hep birlikte çok daha başarılı olacağımıza inancım tamdır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2024, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195