Irak'ın kuzeyinde terör örgütünün saldırısı sonucu 6 askerimiz şehit oldu, 1 askerimiz yaralandı. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada "Belirlenen hedeflere ve teröristlerin kaçış istikametlerine ani hava harekâtı düzenlenmiştir. İlk belirlemelere göre 7 terörist etkisiz hâle getirilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Bayramı Erken Kutladılar Bayramı Erken Kutladılar

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve ardından yaşanan çatışmada 6 askerin şehit olduğunu, 1 askerin ise yaralandığını duyurdu.

ŞEHİT SAYISI 6'YA YÜKSELDİ

Kuzey Irak'ta bölücü terör örgütünün saldırısı sonucu TSK tarafından 3 askerin şehit olduğu, 4 askerin ise yaralandığı duyuruldu. Saatler sonra 4 yaralı askerden 3'ünün daha şehit olduğu bildirildi.

Bakanlıktan yapılan son açıklamada, "Irak'ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta yaralanan 4 kahraman silah arkadaşımızdan 3'ü tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bölgede etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 7'ye yükselmiştir. Operasyonlar devam etmektedir." ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında ise şunlar kaydedildi: "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz."

TOKAT'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Saldırıda şehit düşen Tokat'ın Almus ilçesine bağlı Ormandibi köyü nüfusuna kayıtlı olan Sözleşmeli Piyade Er Yasin Karaca'nın şehadet haberi baba ocağına ulaştı. Şehidin şehadet haberini babası Ahmet Karaca ve annesi Zahide Karaca'ya Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Almus Kaymakamı Emre Çömen, Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, Tokat İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Sabri Küyük verdi. Şehidin baba ocağına Türk bayrakları asıldı.

Şehidin evli olmadığı ve 7 kardeşi olduğu öğrenildi. Şehidin cenaze töreninin yeri ve tarihi hakkında ailesinin karar vereceği öğrenildi