Title of a News Article

2 milyon 300 kişi görev alacak...

2 milyon 300 kişi görev alacak...
banner206

AK Parti seçim çalışmalarını hızlandırdı. AK Parti 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için partisinden 2 milyon 300 bin görevlinin sahada olacağını açıkladı.

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Ahmet Özdemir, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için 57 ilde AK Parti İl Binası'nda, 24 ilde ise müstakil mekanlarda yönetim kurulları atandığını açıkladı.

Bazı ufak beldelerde de SKM oluşturulduğunu ifade eden Özdemir, ''Nüfusu 2 binin üzerinde bazı beldeler var. Nüfusu kalabalık, yoğun olan beldelere SKM başkanları atadık. Büyükşehir olmayan illerimizdeki büyük beldelerde'' ifadelerini kullandı.

Özdemir konuşmasının devamında, ''Adayımız sahaya inmeden önce hangi gün nereye gidecek, ne konuşulacak, ne kadar süreyle konuşulacak, bunlarla ilgili bir hazırlık yapmalarını istiyoruz. Bütün Türkiye'de adaylarımız açıklandığında yaptıkları hazırlıklarla sahaya inecekler ve bizim planladığımız günlük programları icra edecekler. Böylece adayımız bütün sahayı gezmiş olacak. O ildeki Karadenizli, Güneydoğulu, Türk, Kürt, Çerkez, Laz gibi insan kitlelerine de ulaşacaklar. Yani o şehrin haritasını tamamen işlemiş olacakları bir seçim programı hazırlıyoruz'' dedi.

Ahmet Özdemir, sandıkta kullanılan seçmen oyunun heba edilmemesi için hukuki ve teknik bir çalışma başlattıklarını açıkladı.

HER SANDIKTA 5 GÖREVLİMİZ OLACAK

AK Parti'nin 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için sahada kaç personelin görev yapacağını açıklayan Özdemir, şunları kaydetti :

''Yaklaşık 200 bin sandık var. Bu 200 bin sandıktan her birinde yaklaşık 5 tane görevlimiz olacak. Yani doğal olarak bu 1 milyon kişi. Bu 1 milyon kişinin arkasında da bunlardan verileri toplayacak veya müdahale edilmesi gerektiğinde müdahale edebileceği bu kadar sayıda eğitilmiş ve hazır insan bekliyor olacak. Sorun olduğunda müdahale edecek, olmadığında ise veri akışını sağlayacak 1 milyon kişi yani. Bir de hukuki ekibimiz var. Teknik destek için müracaat edebilecekleri yaklaşık 300 bin civarında böyle bir ekibimiz olacak. Yani bu seçimde 2 milyon 300 bin görevlimiz sahada hazır olacak.'' dedi.

Konuşmasına devam eden Özdemir, ''Sandığın başından, genel merkeze kadar herkesin ne yapacağını bildiği, başarılı olamadığında sorunu nasıl çözeceğini ve kime ulaşacağını bildiği bir network oluşturduk, müşahitten Genel Başkan'a kadar giden. Tabii Genel Başkan'ımız zaten bunu takip ediyor'' ifadelerini kullandı. Trhaber.com

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2024, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142