Title of a News Article

Aday tanıtım toplantısında neler oldu?

.

Ak Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan adaylarını Şanlıurfalılara tanıttı.

* Tekrar aday gösterilmeyen BŞB Nihat Çiftçi,Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı salonda ki yerini alırken, diğer ilçe Belediye Başkanları ise aday tanıtımına gelmediler. Aylardır Şanlıurfa'ya gelmeyen Milletvekili Ahmet Fakıbaba partisinin ilçe adaylarının tanıtımına katılmadı. İttifak adayı  MHP'li Mahmut Özyavuz yerine Mehmet Özyavuz diye çağıran Kurtulmuş, tepkiler üzerine isim düzeltmesine gitti. İttifak adayı Özyavuz, salona kalabalık bir grupla geldi. BŞB Nihat Çiftçi, partisine hizmete devam edeceğini söyleyerek, salondakilerden helallik istedi. 

AK Parti Şanlıurfa Aday Tanıtım Programı saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un katılımıyla adaylar tanıtıldı.  Ak Parti aday tanıtım programına Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un yanı sıra, Milletvekilleri, Büyük Şehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ak Parti Şanlıurfa  eski Milletvekili A.Kerim Gök, Ak Parti Şanlıurfa BŞB adayı Zeynel Abidin Beyazgül,  AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Zeynep Müjde Sakar, Ak Parti MKYK üyesi Vildan Polat, Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, MHP il Başkanı Mahmut Güneş, il Gençlik kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç,  Belediye Başkan adayları, ilçe Başkanları, teşkilatlar, Bazı STK başkanları, Belediye meclis üyeleri, meclis üye aday adayları ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Büyük Şehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ak Parti Şanlıurfa BŞB adayı Zeynel Abidin Beyazgül’ün selamla konuşmasının ardından Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Urfalılara seslenerek, "AK Parti sadece Türkiye'nin partisi değil dünya partisidir, dünya mazlumlarının partisidir. Dünyada zulme uğramış insanların, toplumların partisidir" "AK Parti Türkiye'nin her yerine kalkınmayı yaymış bir partidir. Cizre'de, Şırnak'ta Hakkari'de havaalanı, yollar, üniversiteler, sağlık hizmetleri her şey. İstanbul ve Ankara'da ne varsa Şanlıurfa'da, Diyarbakır'da da var.”  Dedi.

 

KURTULMUŞ ADAYLARI TANITTI

Şanlıurfa ilçe aday tanıtım toplantısı ittifak görüşmeleri ve Birecik ilçe Belediye adayı Mahmut Mirkelam'dan dolayı ertelenmişti ertenen aday tanıtımı bugün yapıldı. Numan Kurtulmuş, ilk olarak Akçakale ilçesinden başlayarak adayları tek tek sahneye aldı ve fotoğraf çektirdi.

Ak Parti Genel Başkan  Vekili Numan Kurtulmuş aday  tanıtımında yaptığı konuşmada  “"AK Parti'nin birinci özelliği yerli ve milli olması. Hiç kimseden emir ve talimat almaz. IMF'nin karşısında avuç açmaz. Dünyanın emperyalist güçlerine karşı diz çökmez. Dünyanın egemenlerinin oynadığı oyunu sizin sayenizde milletin sayesinde ters düz eder. 15 Temmuz gecesi olduğu gibi. Hiçbir gücün önünde eğilmeyiz. Bu dünyada Allah'tan başka hiçbir gücün önünde secdeye varmaz, rükuya gitmeyiz. İkinci özelliğimiz, biz reformcu bir siyasi hareketiz. Bu memlekette çok reformlar yapıldı. Ama geçtiğimiz 16 yılın en önemli reformlarından birisi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiştir. Çünkü Türkiye'deki her Cumhurbaşkanlığı seçimi ne yazık olaylı olmuştur. Türkiye'de bazı darbeler Cumhurbaşkanlığı seçimi bahane edilerek yapılmıştır. 2014'te millet içinden çıkan birisine Cumhurbaşkanlığı yolunu açtı ve Recep Tayyip Erdoğan'ı bu ülkenin ilk Cumhurbaşkanı olarak seçti. Sonra bir adım daha attık. 24 Haziran seçiminde de hem Cumhurbaşkanını hem hükümeti çıkarttık. Bu milletten Allah razı olsun. AK Parti'nin bugüne kadar Türkiye'de önemli hamlelere imza attığını anımsatan Kurtulmuş, "Bu memlekette Cumhurbaşkanını halk seçtiği sürece milletin çarşısından, pazarından geçmeyen, milletin camisine, mescidine yolu düşmeyen, milletin düğününde halay çekmeyen, milletin taziyesinde bulunmayan, milletle sevinmeyen hiç kimse bu memlekette Cumhurbaşkanı seçilemeyecek, millet seçmeyecek. Biz bu hikayeleri çok gördük. Hiçbir darbeyi unutmadık. Merve Kavakçı, başörtülü olduğu için mecliste yemin bile etmesine müsaade edilmedi. Bugün AK Parti'nin yaptığı reformlar sayesinde parlamentoda çok sayıda başörtülü milletvekillerimizin bulunduğu bir Türkiye var. Başı açık olan da kapalı olan da milletvekili olacak. AK Parti'nin özelliği kalkınmacı olmasıdır. AK Parti Türkiye'nin her yerine kalkınmayı yaymış bir partidir. Cizre'de, Şırnak'ta Hakkari'de havaalanı, yollar, üniversiteler, sağlık hizmetleri her şey. İstanbul ve Ankara'da ne varsa Şanlıurfa'da, Diyarbakır'da da var. Çünkü biz kalkınmayı milletimizin tamamına yaymayı temel hedef olarak görüyoruz. Biz kuşatıcı bir siyasi hareketiz. Biz, memleketin sadece bir kısmında değil herkesin ama herkesin siyasi hareketiyiz. Bu toprakları böldürmeyiz, bu coğrafyayı parçalatmayız. Milletin arasına fitne sokulmasına izin vermeyiz. Biz bu oyunlara izin veremeyiz. AK Parti sadece Türkiye'nin partisi değil dünya partisidir, dünya mazlumlarının partisidir. Dünyada zulme uğramış insanların, toplumların partisidir." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ak Parti Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediye Başkan adaylarını kamuoyuna tanıttı.

Öte yandan Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve beraberindeki heyet Balıklıgöl’ü ziyaret etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195