Title of a News Article

Başkan seçildiği takdirde ilk ne yapacağını açıkladı

Başkan seçildiği takdirde ilk ne yapacağını açıkladı
banner206

Altyapı ve içme suyu sorunu yaşayan kırsal mahallede temaslarda bulunan HÜDA PAR Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Emin Özaslan, seçimden sonra yönetimi devraldıklarında yapacakları ilk işlerden birisinin kırsalda altyapı çalışması başlatmak olduğunu söyledi.

HÜDA PAR Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Emin Özaslan, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda HÜDA PAR Haliliye Belediye Başkan adayı Yakup Esmer ile birlikte, Haliliye ilçesine bağlı Yeniköy Güneş Mezrasına ziyarette bulunan Özaslan, halkın yaşadığı sorun ve sıkıntıları dinledi.

Özaslan’dan seslerini duyurmasını istediler 

Mahalle halkı mahallelerindeki altyapı eksikliği, içme suyu ve kanalizasyon sorunu ve elektrik kesintileri nedeniyle mağduriyet yaşadıklarını anlatarak Özaslan’dan seslerini duyurmasını istedi.

Yapılan incelemelerin ardından bir değerlendirme yapan Özaslan, şunları söyledi:

“Buradaki duruma bakıldığı zaman bir belediye için gerçekten ayıp görüntüler var. Burası şehre uzaklık sadece 5 km. Köyün hemen dibinde ana yoldan içme suyu geçiyor ama buradaki kardeşlerimize bu içme suyu dağıtılmamış, şebeke çekilmemiş. Zaten kanalizasyon da yok. Hem halı yıkamadan hem de evlerden gelen kanalizasyon sürekli dolup taştığı için fosseptik çukurlarından taşan su direk dışarı akıyor. Bu küçük çocuklar tehlikeyle karşı karşıya kalıyorlar. Sürekli hastalıkla yüzleşiyorlar. Bu da bir belediye için büyük bir ayıptır. Halı yıkamadan sular geliyor, kimyasal sular geliyor tarlaya karışıyor tarladaki verimini etkiliyor".

"Bir belediye için aslında oldukça basit bir iş fakat umursamaz tavırlar sergiledikleri için yıllardır buradaki kardeşlerimiz hizmet bekliyorlar. Ben Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak diyorum ki; yarın seçimden sonra yönetimi devir alır almaz bizim İlk yapacağımız işlerden birisi de kırsalda altyapı çalışması başlatmaktır”.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2024, 21:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195