Title of a News Article

Bozdağ Yeniden Refahlılara seslendi

Bozdağ Yeniden Refahlılara seslendi
banner206

Bozdağ’dan Yeniden Refah seçmenine önemli çağrı

AK Parti Şanlıurfa milletvekili ve TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Yeniden Refah Partisi’ne gönül veren Şanlıurfa’lılara seslenerek “Bizim Yeniden Refah Partisi adayının çekilmesine yönelik talebimiz yok.Bizim talebimiz DEM Parti karşısında gönlü Yeniden Refah Partisi'nde olan hemşehrilerimize diyoruz ki ’Tabanda ittifak yapalım' diyoruz Oyları bölmeyelim”

Bozdağ, CNN TÜRK'te yerel seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bekir Bozdağ'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Bu seçim sürecinde Şanlıurfa’ya çok fazla yer ayrıldı. Şanlıurfa’nın seçimi yakın markaja alındı. Ulusal medya ve uluslararası medya Urfa’ya özel ilgi gösterdi. Büyükelçilikler özel görevlilerini Şanlıurfa’ya geldiler. Dışarıdan yapılan algı Şanlıurfa’da yaşayan vatandaşlarımızı etkisi altına alamadı. Şanlıurfalılar olup bitenleri gördü. Seçim büyük bir yarış havasında. Seçimin havası AK Parti adaylarının başarılı olacağını gösteriyor.

Cumhurbaşkanımıza karşı saygısızlık, ahlaksızlık olarak görülüyor

Vatandaşlarımızın seçim analizini yaparken net bir şekilde değerlendiriyor. Kasım Bey ve diğerleri diğer partilerin adayları. Halk onları AK Partili olarak değerlendirmiyor. İlkesel bir davranış sergiledikleri görülmüyor. Cumhurbaşkanımıza karşı saygısızlık, ahlaksızlık olarak görülüyor. Şanlıurfa’da daha yüksek oranda cumhurbaşkanımıza karşı büyük bir muhabbet var. Sonucu değiştirecek oy almaları söz konusu değil. Sandıktan farkla çıkacağımıza inanıyorum.

Yeniden Refah oy bölerse DEM Parti'nin işine yarar.

DEM Parti’nin adayı bu durumun kendileri için avantaj olduğunu iddia ediyor. Kırsal ilçelerin bir kısmında DEM Parti ile rekabet ediyoruz. DEM Parti Yeniden Refah adayının olmasını avantaj görüyor. Yeniden Refah oy bölerse DEM Parti'nin işine yarar. Son iki haftada buradaki hafa çok çok değişti. Bizim ölçümlemelerimizde de farkı görüyoruz. Vatandaşlarımız Şanlıurfa’nın DEM’e geçmesine bu seçimde de izin vermeyecektir. Vatandaşlarımız yeniden AK Parti diyecektir.

Yeniden Refah seçmenine çağrı

Bizim Yeniden Refah Partisi adayının çekilmesine yönelik talebimiz yok. Bizim talebimiz DEM Parti karşısında gönlü Yeniden Refah Partisi'nde olan hemşehrilerimize diyoruz ki ’Tabanda ittifak yapalım' diyoruz Oyları bölmeyelim.” Yeniden Refah’a oy verecek vatandaşlarımıza bir kez daha düşünmenizde fayda var diyorum. 1 oy bile çok kıymetli, oyu bölmeyelim. DEM buraya çok uzundur girmeye çalışıyor. Ağır toplarını Şanlıurfa’ya gönderiyorlar ama başaramadılar. Gelin sandıkta birlikte olalım ve Şanlıurfa’nın emin ellerde olmasını sürdürelim diyorum.Şanlıurfa hemşerilerimiz bazı illerde yoğun olarak yaşıyorlar. İstanbul’da olan hemşerilerimizin oylarını Murat Kurum’a vermelerinin yararlı olacaktır. Türkiye’nin etrafı yangın yeri gibi. Bütün bunların arasında huzur ve istikrar adası Türkiye var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195