Title of a News Article

Bu insanlar gerçekten haklı...

Bu insanlar gerçekten haklı...
banner206

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin söz verip yapımını tamamlamadığı projelerin insan hayatına mal olduğunu belirterek, yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde üst geçit yapılması çağrısını yineledi.

Her hafta cuma günü Şanlıurfa'nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini paylaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, bu hafta ise trafiğin yoğun olduğu bölgelerde ve okul önlerinde karşıdan karşıya geçmekte güçlük çeken halkın sorununu gündeme getirdi.

Sabah ve akşam saatlerinde trafiği yoğun olan Şanlıurfa, okulların açılmasıyla beraber yoğunluk ikiye katlandı. Öğrenci ve öğrenci velileri karşıdan karşıya geçmekte zorluk çekiyor. Okul çıkışı karşıdan karşıya geçmekten korktuklarını ifade eden öğrenciler, yetkililerden üst geçit yapılması talebinde bulundu.

Haliliye Açıksu Caddesindeki okul  bölgesinde giriş ve çıkış saatlerinde binlerce öğrencinin zorluk çektiğini söyleyen HÜDA PAR Haliliye İlçe Başkanı Ali Durmaz, biran önce alt veya üst geçit yapılması gerektiğini ifade etti.

Akçakale yol üzerinde bulunan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yarım kalan yol sorununa dikkat çeken HÜDA PAR Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Emin Baytar, "Cadde üzerinde yoğun bir araç trafiği var ve bu yoğun araç trafiği ile beraber hastalar, bayanlar, yaşlılar ve çocuklar tedavi için hastaneye gelmektedirler. Hastaların daha rahat geçebilmesi için alt veya üst geçit yapılması ve bu sorunun bira önce hal edilmesi gerekir. Bir diğer sorun ise, hastanenin güneyinde çevre yolu bağlantısı olması gereken ve belediyenin daha önce projelendirdiği, maalesef neticelendirmediği bağlantı sorunu var. Bu sorunun biran önce çözülmesi lazım" dedi.

Karaköprü Balık Ayağı Bulvarında trafiğin yoğun olmasının sebeplerinden birinin de dalgeç olmaması olduğunu söyleyen HÜDA PAR Karaköprü İlçe Başkanı Rüstem Çakmak, akşam saatlerinde trafiği yoğun olan bulvarda dalgeç projesinin hayata geçmesi gerektiğini ifade etti.

İnsan hayatından daha değerli hiç bir şey yoktur

Yaklaşık 9 bin öğrencinin eğitim gördüğü Buhara Kampüsünün önünde üst geçit yapılması gerektiğini belirtten Özaslan, "Burası 9 bin öğrencinin eğitim gördüğü Buhara Eğitim Kampüsü. Burada, 5 lise, 3 orta okul ve 1 ana okulu var. HÜDA PAR olarak, 'buraya bir üst geçit yapılması gerekiyor" diye defalarca dile getirdik. Burada kazalar oldu. Kazalarda hayatını kaybeden veliler oldu. İnsan hayatından daha değerli hiç birşey yoktur! Büyükşehir belediyesi buraya üst geçit yapacağına dair daha önce söz verdi. Maalesef halen yapılmadı. Biran önce büyükşehir belediyesi harekete geçmeli ve karayolları ile koordineli çalışması ve merkez ilçe başkanlarımızın Haliliye, Karaköprü, ve Eyyübiye'de dile getirmiş olduğu sorunları da biran önce ortadan kaldırması gerekiyor" ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2022, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142