Title of a News Article

Cevheri, Kılıçdaroğlu'na delillerle yüklendi!

Cevheri, Kılıçdaroğlu'na delillerle yüklendi!
banner206

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na ağır yüklendi. Tarımın başkenti Şanlıurfa'da yapılan ve yapılması istenen GES projelerine sahiplenmeye çalışan Kılıçdaroğlu'na gönderme yapan Cevheri, danışmanlarını iyi seçsin dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir süre önce Şanlıurfa'yı ziyaret etmiş ve burada yaptığı çarpıcı açıklamalarıyla gündeme oturmuştu, Fıstığın ana kenti Şanlıurfa'yı fındık şehri yapan ve çiftçilere bedava elektrik vereceğini söyleyen Kılıçdaroğlu'na delillerle cevap veren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, elektrik konusunda bahsedilen GES projesine sahip çıkılıyor, bu proje onların değil bizimdir vurgusunda bulundu.

Cevheri konuyla ilgili olarak daha önce yaptığı ziyaretleri ve açıklamaları birbir açıklamasına ekleyerek şunları söyledi;

"Ülkemizin ve özellikle Şanlıurfa’mızın öncelikle sorunlarından olan enerji (elektrik) yetersizliği konusunun çözümü için Güneş Enerjisi Santrali (GES) ciddi bir alternatif olarak önümüzde durmaktadır.

Milletvekili olduğum 26.dönem başından beri, Şanlıurfa’nın sorunları ile hemhal olmaya özen gösterdim. Özellikle, enerji (GES) projeleri bizim için öncelikli olmuştur. Son zamanlarda özellikle CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun Şanlıurfa’yı 47 gün önceki ziyaretinden başlayarak, bizim koşturduğumuz GES projelerinin CHP tarafından sahiplenilmesi ve hatta ‘kendi projelerinin bizim tarafımızdan kopyalandığı’ iddia edilmiştir.

Atatürk Baraj Gölü üzerine kurulması planlanan GES projesi, CHP'nin değil, bizzat kendi projemizdir. Bu aşamada, projelerin gerçekleşmesi için birçok Bakan, Bakan Yardımcısı, Genel Müdür ile görüşerek projeler anlatılmıştır. (Ek: 1,2,3,4,5,6,8)

Gazi Meclis'te görev yaptığım süre boyunca, hiçbir partiyi itham etmeden Şanlıurfa’nın haklarını korumak ve geliştirmek çalışmalarına devam ettim. Bu GES projesi CHP'nin değil, bizim projemizdir. GES, bizim 2017 yılından bu yana takibimizde olan önce Alman firması ile başlayan ve ardından Çin-Alman konsorsiyumuyla devam ederek hayata geçirmek istediğimiz bir projedir. Bu konuda ilgili bakanlıklara ve hatta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a projeyi anlatmış, ilgili dosyalarımızı teslim (Ek: 7) etmişizdir.

CHP zihniyeti bu zamana kadar ülkede hayırlı bir işe (Keban Barajı, Boğaz Köprüsü veya Vatan Caddesinin inşasında olduğu gibi) destek olmamışlardır. Esas gayeleri olan algı oluşturmada ise çok başarılı olmuşlardır.

Buradan Sayın KILIÇDAROĞLU’na çağrı yapıyor ve danışmanlarını özenli seçmesini tavsiye ediyorum. Kendisine verilen bilgiler ‘Nasıl ki fıstığın merkezi Urfa'ya, fındık yetiştiriliyor diye sizi yanıltmışlarsa, bu projede de sizi yanıltmışlardır.’

Aşağıdaki belgelerden görüleceği üzere Şanlıurfa GES projeleri bizim projemiz olup, yakın zamanda Sulama Birliklerinin GES kurması ve işletmesinin önündeki yasal engelleri kaldırarak milletimizin hizmetine sunacağız. Saygılarımla."

EKLER :

1-GTHB Sayın Ahmet Eşref FAKIBABA’yı ziyaret (12 Ekim 2017)

2-Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Fatih METİN’i ziyaret (2 Haziran 2021)

3-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih DÖNMEZ’i ziyaret (23 Haziran 2021)

4-Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile İstişare toplantısı (27 Şubat 2020)

5-Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK’ı ziyaret (1 Temmuz 2021)

6- Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir PAKDEMİRLİ’yi ziyaret (1 Temmuz 2021)

7- Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a dosya takdimi(14 Temmuz 2021)

8-Urfa haber ‘Atatürk Barajı Üzerine Güneş Panelleri Kurulacak’ (4 Eylül 2021)

9-Şanlıurfa Suruç Pompaj-Bozova Merkez Pompaş Sulamaları için….(Fizibilite)

10-Molin Energy (Çin Firması) Proje Kapağı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195