Title of a News Article

CHP 4 büyükşehir toplamda 10 il adayını açıkladı

CHP 4 büyükşehir toplamda 10 il adayını açıkladı
banner206

Yaklaşan yerel seçimlerde belediye başkan adaylarını belirlemek üzere toplanan CHP Parti Meclisi, 4'ü büyükşehir olmak üzere 10 şehirde belediye başkan adayını seçti. Buna göre İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da Mansur Yavaş, Bursa'da Mustafa Bozbey, Balıkesir'de Ahmet Akın aday oldu. CHP'den ihraç edilip daha sonra da affedilerek partiye dönen Tanju Özcan, Bolu'dan yeniden aday gösterildi. Öte yandan Elazığ, Gümüşhane, Bayburt, Karaman ve Nevşehir'de de adaylar belli oldu.

CHP Parti Meclisi, 2024'te yapılacak yerel seçimler için belediye başkan adaylarını belirlemeye başladı. Şu an için 10 şehirde belediye başkan adayını belirleyen CHP, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da Mansur Yavaş, Bursa'da Mustafa Bozbey, Balıkesir'de Ahmet Akın ve Bolu'da ise Tanju Özcan'ı aday gösterdi. Öte yandan Elazığ, Gümüşhane, Bayburt, Karaman ve Nevşehir'de belediye başkan adayları belli oldu.

CHP Parti Meclisi (CHP PM), 17.50 sularında toplandı. Kamuoyunda uzun süredir merak konusu olan belediye başkan adaylarının belirleneceği toplantıda 10 il için isimler açıklandı.

4 BÜYÜKŞEHİRDE ADAYLAR BELLİ OLDU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Ekrem İmamoğlu'nu belirleyen CHP, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını Mansur Yavaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayını Mustafa Bozbey ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayını Ahmet Akın olarak açıkladı.

AFFEDİLEREK PARTİYE DÖNEN ÖZCAN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİBir önceki CHP yönetimine karşı değişim çağrısı yapan ve ilk önce partiden ihraç edilip sonra da affedilerek partiye dönen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise, şehrinden yeniden aday gösterildi.

227 SEÇİM BÖLGESİNİN LİSTESİNİ YAYINLADILARToplantıdan sonra 227 seçim bölgesine ilişkin yayınlanan listede Nevşehir, Karaman, Elazığ, Bayburt, Gümüşhane kentlerinin adaylarının da belirlendiği görüldü. Böylece CHP 4 büyükşehir dışında 6 kentinin adaylarını da açıklamış oldu.

İstanbul - Ekrem İmamoğlu

Ankara - Mansur Yavaş

Bolu - Tanju Özcan

Bursa - Mustafa Bozbey

Balıkesir - Ahmet Akın

Elazığ - Coşkun Çağlar Duran

Gümüşhane - Bedri Ağaç

Bayburt - Kubilay Erel

Nevşehir - Mehmet Bilgin

Karaman - Recep Sertçelik

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2023, 07:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142