Title of a News Article

Erdoğan'dan seçim hamlesi: AK Partili belediyelere inceleme

Erdoğan'dan seçim hamlesi: AK Partili belediyelere inceleme
banner206

Erken seçim tartışmaları sürerken, AK Parti’de parti içinde uzmanlardan oluşan bir ekip belediyeleri incelemeye başladı.

Son anketlerde Cumhur İttifakı'nın oy oranlarındaki düşüş AK Parti'yi harekete geçirdi. Uzmanlardan oluşan ekipler AK Partili belediyeleri incelemeye başladı. Üç gün boyunca incelemeler yapan ekip, belediyenin seçim öncesi vaatlerini takibe aldı.

Bugüne kadar Adıyaman, Ağrı, Giresun, Samsun, Malatya, Sivas ve Trabzon’un da aralarında bulunduğu 22 şehirde düzenlenen programlar, AKP'li başkanların yönettiği diğer şehirlerde ve ilçelerde de hayata geçirilecek. Program çerçevesinde uzmanlardan oluşan bir ekip, o şehre gidip üç günlük bir inceleme yapıyor.

Türkiye Gazetesinden Ebru Karatosun'un haberine göre, uzmanlardan oluşan ekipler belediyenin seçim öncesinde verdiği vaatlerden yapılmakta olanların ve yapılması planlananların takibini yapıyor. Yapılan çalışmaların ardından hazırlanan rapor, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye sunuluyor.

ŞEHİR ANKETLERİ DE MASADA

Mehmet Özhaseki, daha sonra ilgili şehre gelerek belediye başkanı ve bünyesindeki bürokratlarla toplantı yapıyor. Yapılan toplantılarda, belediyelerin çalışmalarına yönelik bir planlama yapılıyor ve varsa eksikliklerin giderilmesi sağlanıyor. Ayrıca, şehirlerin anketleri de masaya yatırılıyor.

Özhaseki, “İstişarenin hikmetine inanıyoruz, bugüne kadar da çok faydasını gördük. Alanında uzman arkadaşlarımız önceden gelip dışarıdan bir göz olarak şehrin röntgenini çekiyor. Daha sonra biz de belediyelerimizin problemlerini dinleyip çözüm bulmaya, tecrübelerimizden doğan fikirlerimizi paylaşmaya, gerekli durumlarda yol göstermeye gayret ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195