Title of a News Article

Mersavi aşiretinin gençleri bir araya geldi

Mersavi aşiretinin gençleri bir araya geldi
banner206

Şanlıurfa'nın Mersavi Aşireti mensubu binlerce genç, iş adamı Emin Yetim ev sahipliğinde "Mersavi Gençlik Buluşması" adı altında bir programda buluştu.

Şehrin en büyük aşiretlerinden birisi olan Mersavi Aşireti mensubu iş adamı Emin Yetim, aşiret mensubu yüzlerce genç ile dün akşam yemeğinde bir araya geldi.

Şehitlik Çamlıkta düzenlenen ve tüm salonların tıka basa dolduğu buluşmada bir araya gelmenin sevinci yaşandı.

Buluşmada gençlere hitap eden iş adamı Emin Yetim, tavsiyelerde bulunarak gelen soru soruları yanıtladı.

Programa yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Aşiret mensubu gençler gerçekleşen programda hem fikir olarak hem de bedenen iş adamı Emin Yetim'in sonuna kadar yanında olduklarını belirterek siyasi olarak her zaman desteklerini belirttiler.

“Eskiden bize el sallayarak Mersavi Aşiretinin 3 bin, 4 bin, 5 bin oyu var diyenler artık, Bizim 40 bin, 50 ve hatta bin 60 bin oyumuz var” diye vurgu yapan iş adamı Emin Yetim; " Sizlerle gurur duyuyorum" diyerek Mersavili gençlere teşekkür etti.

ŞEHİTLİK ÇAMLIKTA 3 SALON DOLDU TAŞTI

İş adamı Emin Yetim sözlerini şöyle sürdürdü; "Mersavi Gençlik buluşmasının asıl sebebi Mersavi gençliğinin birlikteliği alanında bugünkü toplantıyı yaptık. Gönül isterdi ki daha büyük bir salon olaydı ve 10 bin akrabamızı davet edeydik. Ama maalesef Urfa'nın en büyük salonu burası. Burada ancak bu kadar akrabamızı ağırlayabildik. Geldiğinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum."

MERSAVİLERİN OYU 60 BİNİN ÜZERİNDE

Buluşmada konuşmasına devam eden iş adamı Emin Yetim; “Bizler aday olmadan önce bazı kişiler tarafından ellerini sallayarak dalga geçiyorlardı Mersavilerin 3-4 bin oyu var diye dalga geçenler, biz 40 bin, 50 bin, 60 biniz. Gençlik buluşmasında her bir aileden 10 tanesinden 2 tanesi gelebilmiş. Çünkü yerden dolayı. Aldığımız oylarda sonuçlarda bunu göstermiştir. Biz artık Urfa'da siyasi olarak belirleyici olan bir aileyiz. Burada önce Allahın ve sonra da sizlerin sayesinde buralara gelmiş bulunmaktayız. Allah hepinizden razı olsun. Teşekkürler hepinize. Seçimde verdiğiniz mücadeleden dolayı bir teşekkür toplantısıydı, aslında bu toplantı bundan 5 - 6 ay önce planlanan bir toplantıydı. Babam rahatsızlandı ondan dolayı bu toplantıyı erteledik. Bugün burada keşke 6 ay önce bu toplantıyı yapmış olsaydık. Birilerin kafasında acaba önümüzde yerel seçim var bu seçimden önce bu toplantıyı yapıyorlar diye sormasına gerek yok.  

Seçimde verdiğiniz mücadeleden dolayı verdiğiniz birlik beraberlikten dolayı bu bir teşekkür yemeğidir."

14 MAYIS SEÇİMLERİNDE GENÇLER GURUR VERİCİ BİR MÜCADELE VERDİ

Seçimlerde bizlere her zaman destek veren gençler bizim için gurur verici bir mücadele verdi diyerek gençlerle gurur duyan Yetim; "Gençler Kapı kapı dolaştılar, sahada oldular, dostlarından, komşularından, akrabalarından ve kirvelerinden oy istediler. Kendileri için ciddi bir mücadele verdiler. Bu toplantının asıl amacı bu. Ben bir kaç yerden kulağıma geldi. Bu toplantının amacı seçimdir, siyasettir. Bu yemeğin amacı Gençlik Buluşması ve teşekkür yemeğidir." dedi.

HER ZAMAN BAŞIMIZ DİK

Şanlıurfa'da yönetimsel olarak siyaset anlamında STK anlamında ciddi bir başarı elde ettiklerini vurgulayan Yetim, "Tabi bu başarının arkasında sizler varsınız. Bu başarı sadece benim şahsımla olmaz ailemle tek olmaz. Evet, gece gündüz demeden mücadele verdik. Her zaman başımız dik önce Allah’ın sayesinde sonrada sizlerin sayesinde. Bundan dolayı bundan sonraki süreçte daha iyi başarılar elde edeceğimize gerçekten samimi olarak inanıyorum ve buraya kadar gelen tüm misafirlere teşekkür ediyorum" ifadelerini kullanarak konuşmasını sonlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142