Title of a News Article

Viranşehir'in adayı belli oldu

Viranşehir'in adayı belli oldu
banner206

Yeniden Refah Partisi 57 belediye başkan adayını daha açıkladı

Yeniden Refah Partisi, 31 Mart yerel seçimlerinde yarışacak 57 belediye başkan adayını daha açıkladı. Viranşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Çınar olduğu ilan edildi.

Yeniden Refah Partisi, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimi için adaylarını açıklamaya devam ediyor. Partiden yapılan yazılı açıklamada, dün genel merkezde Genel Başkan Fatih Erbakan’ın katılımıyla düzenlenen aday tanıtım toplantısında, başta Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hikmet Kaplan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İzzeddin Alkan, Karaman Belediye Başkan Adayı Durdu Çelik Eliftaş olmak üzere 57 belediye başkan adayını daha açıklandı.

Erbakan iddialı konuştu 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Erbakan, 31 Mart seçimlerinde yüzde 20 oy alacaklarını öne sürdü.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin il başkanları toplantısında gündeme dair açıklamalar yaptı.

Erbakan şu açıklamalarda bulundu:

Yeniden Refah Partisi’ne son 1 yılda yaklaşık 100 bin yeni üye katıldığını hatırlatan Fatih Erbakan, kısa zamanda MHP ve İYİ Parti’yi de geçmeyi hedeflediklerini söyledi:

“Özellikle 2023 yılının son 4 ayında adeta şaha kalkarak yüzde 40 büyüdük ve üye sayımızı 100 binden fazla artırdık. Bu rakamlar Yeniden Refah Partimizin Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olduğunun ispatıdır. Şu anda üye sayısı bakımından Türkiye’nin beşinci partisi konumuna geldik. Kısa bir süre içinde MHP ve İYİ Parti’yi de geride bırakıp üçüncü sıraya yükselmiş olacağız Allah’ın izniyle.”

Üye sayıları gibi oy oranlarının da giderek arttığını belirten Fatih Erbakan, “O gün Yeniden Refah Partisi’ni görmezden gelen sözde anket firmaları bile bugün bizi 6-7 bandında gösteriyorsa, bilin ki 31 Mart’ta Allah’ın izniyle yüzde 20 oy alacağız” dedi.

1994’teki seçimlerde Refah Partisi’nin adaylarının Ankara ve İstanbul gibi büyükşehir belediyelerini kazandığını hatırlatan Erbakan, “Sonradan Millî Görüş’ten ayrılıp aynı belediyelerde koltuğa oturan aynı insanlar oldu ama millî görüş bereketi olmadı, olamadı, belediyeleri boğazına kadar borca batırdılar” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142