Title of a News Article

Yazar'dan flaş çağrı...

.

Yazar'dan flaş çağrı...
banner206
 CHP Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, son günlerde meydana gelen terör saldırılarından dolayı üzüntülü olduklarını belirterek, insanların refahı ve huzuru için Meclis çatısı altında ‘Barış Süreci’nin yeniden başlatılması gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, İstanbul ev ardından Mardin’de meydana gelen bombalı saldırıların ardından açıklamada bulundu. Bu olaylardan dolayı çok üzüntülü olduklarını vurgulayan Yazar, saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar diledi.

 

“Bu konu çözülsün”

Yazar, son günlerde terör olaylarının büyük boyuta ulaştığına dikkat çekerek, “Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun. Terör belası tabii ki uzun yıllardır Türkiye’de deva eden belaydı. Maalesef 2013 yılında başlatılan ‘Barış Süreci’nin sonuna getirilemeyişinden dolayı ülkemizde bu sonuçları doğuracağı ortadaydı. Saray Yönetimi, üç seçim alabilmek için insanları kandırıp ‘Barış Süreci’ diye bir süreç başlattı. Bu sürecin tamamını getirilmeliydi. Bir yılanı yaralarsanız ha bire size saldırmaya çalışır, çünkü yaralı bir yılan olduğu için o siz öldürmeye çalışır. Şuanda terör örgütü de Türkiye ile öyle bir imaj içerisinde. Bunun sorumlusu AKP iktidarıdır. Koltuk sevdası uğruna ülkeyi savaş haline çevirdi, bugün Güneydoğu ve Doğu’da devam eden operasyonlardan dolayı sivil halk çok zarar gördü,

Çok sayıda ölümler oldu, halk perişan bir duruma geldi, ekonomi de tamamen çöktü. Bu olayların biran önce bitmesi ve tekrardan ‘Barış Süreci’nin düzgün bir şekilde Meclis çatısı altında tüm siyasi partilerle üye alınmak kaydıyla başlanmalıdır. Herkesle oturulup bu konunun çözülmesini istiyoruz” dedi.

 

“Dağdaki de insanımız, buradaki de insanımız”

“Şimdi dağdaki inanlar da bizim insanımız, buradaki insanlarda bizim insanımız” diyen Yazar, açıklamasında şunları kaydetti;

“Dolayısıyla her ölen insan bizden gidiyor, başka yerden gitmiyor. Sonuçta herkes bu ülkenin vatandaşıdır, ne kadar terör de desek başka bir şey de desek, dağa gidenler bir nedenden dolay gitmişler. Ancak bunlarla ilgili geniş bir protokol yapmak lazım, öyle günü birlik bir protokol değil, birbirini kandırmayla, seçimi atlatmak şartıyla gibi bir protokol yapmak doğru değil Türkiye’ye de bir faydası olmaz. Tekrardan ‘Barış Süreci’nin başlaması, terörün biran önce bitmesi lazım. Ölen herkes bizim kardeşimizdir, İstanbul’daki de bizimdir, Trakya’daki de bizimdir, Kars’taki de bizimdir, Hakkari’deki de bizimdir, bu insanlar neden ölsün?”

 

“Batı’ya kırgınım”

Yazar, Güneydoğu’da meydana gelen terör operasyonlarında ilçelerin yıkılıp, döküldüğüne de değinerek, “Yalnız bu konuda bir kırgınlımı söyleyeceğim. Batı bu konuda çok duyarsız, Güneydoğu’da bu kadar olay oldu, o kadar ilçe yıkıldı, döküldü ama Batı’dan hiçbir ses çıkmadı. Kimse demedi; “Buradaki kardeşlerimize ne oluyor, devlet buraya ne yapıyor?” Batı’da hiç kimse İstanbul’da bir Taksim’de, Ankara’da bir Güvenpark’ta veya İzmir’de bir Gündoğdu Meydanı’nda gidip de bu konuyla ilgili bir eylem, bir protesto etmedi. Bu konuda Batı’ya karşı da çok kırgınız. Batı’nın da bu konuda duyarlı olması lazım, terör tüm ülkeyi sarabilir, bugün bana yarın sanadır. Bu nedenle biran önce devlet büyüklerimize sesleniyorum; Biran önce ‘Barış Süreci’nin başlatılarak terörün sonunun getirilmesi gerekiyor. Yoksa terör silahla çözülecek bir sorun değildir, bunu tüm dünya da biliyor. Bu yöntemle mücadele eden hiçbir ülkenin başarılı olmadığını ve en son masaya oturularak, anlaşıldığını biliyoruz. Yani oturulup anlaşılır, mutlaka ortak noktalar bulunur. Bunun için terörün biran önce ülke gündeminden çıkarılması, insanların refahı ve huzuru için ne gerekiyorsa yapılmalıdır.”

 

“Bunun hesabını verecekler”

CHP Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde kurşun atılmasını da kınadı.

Teröre kurban verilen vatan evlatlarının cenazelerinde gerçekleşen çelenk parçalama, kurşun ve yumurta atma gibi çirkin girişimlerin de teröre prim veren hareketler olduğunu belirten Yazar,  “Savaştan, kandan, dramdan, yoksulluktan, işsizlikten ve ötekileştirmeden beslenen iktidar ve güdümündeki saldırganlar çirkin tavırlarının hesabını bir gün mutlaka verecektir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 10:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞANLIURFA
ŞANLIURFA - 8 yıl Önce

CHP ZATEN MİLLETİN DIŞINDA HERKES İLE BARIŞIKTIR. KENDİN ÇAL KENDİN OYNA BU İŞ BİTTİ. AKLINIZA SOKUN. BUNCA ŞEHİDİ GÖZ YAŞINI NEREYE KOYALIM.

SIRADAKİ HABER

banner195