MSK Urfa için bir araya geldiler

Şanlıurfa’nın tek basketbol takımına sahip olan Memleket Spor Kulübü, bugün bir ilke daha imza attı. Geçtiğimiz günlerde efsaneleşmiş eski basketbolcuları bir araya getirerek tam destek alan MSK Urfa yönetimi, bu kez de kimsenin bir araya getiremediği taraftar grubu başkanlarını bir araya getirerek Şark Ceylanları olarak MSK Urfa’ya her alanda destek alacaklar.

Memleketçi ve Sanayici İş Adamları Derneği Şanlıurfa Şubesi adı altında kurulan ve hızlı bir şekilde ivme kazanarak yoluna devam eden Memleket Spor Kulübü (MSK), gün geçtikçe Şanlıurfalılardan ve Şanlıurfa’da spor anlamında emek vermiş kamu kurum ve kişilerden destek almaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Doğa Mangal’da ilk olağan toplantısını gerçekleştiren MSK Urfa yönetimi, Başkan Gökhan Gökmen’in öncülüğünde 1. Toplantısını yapmıştı. Bu toplantıya Şanlıurfa’nın basketbol dalında tanınmış isimleri de katılmıştı. Verimli geçen bu toplantının ardından MSK Urfa yönetimi, ataklarını sıklaştırarak bu kez kentin tek futbol takımı olan Şanlıurfaspor’un taraftar gruplarını bir araya getirdi. Daha önce hiçbir şekilde bir araya gelemeyen taraftar grupları adına bugün ilk kez  başkanlar tek çatı altında toplandı. Taraftar Grubu Başkanları, MSK Urfa’nın bu duyarlı davetini icabet ederek, Şanlıurfa’nın tek bayan basketbol takımı olan MSK Urfa’ya tam destek vereceklerini dile getirdiler.

63 Taraftar Derneği Başkanı Ali Çiçek, Şanlıurfaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Abdullah Tuğbay, ve Şanlı Gençlik Taraftarlar Derneği Başkanı Kerim Aktosun, bugün davetli olarak katıldıkları Memleketçi ve Sanayici İş Adamları Derneği Şanlıurfa Şubesi’nde, Şube Başkanı Ahmet Gökhan Gökmen, Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Mutlu, Vedat Yurum, Abdulselam Yavuz, Gençlik Kolları Üyeleri Cihan Gökmen ve Ali Uzun ile birlikte olağan bir toplantı gerçekleştirerek MSK Urfa Kulübünün faaliyet göstereceği her branşta destek vereceklerini söylediler.

Bir araya gelinmenin ve tek ses olmanın kent adına ve takımları adına daha iyi olacağını söyleyen Misiad Şanlıurfa Şube Başkanı Gökmen, bu anlamda kendilerini yalnız bırakmayan taraftar gruplarını minnettar olduğunu dile getirdi.

Konuşmasına devam eden Başkan Gökmen, “Bizim buradaki temel amacımız, Şanlıurfa’yı marka şehir olarak oluşturmak. Bu konuda sporun önemini biliyoruz, ilk etapta bayan basketbol takımı kurarak sportif faaliyetlere başladık. Önümüzdeki günlerde de futbol ve voleybol olarak  profesyonel takımları oluşturup, Urfa taraftarlarının önüne çıkacağız. Amacımız, Urfaspor’un yıllardır yapamadığını, yapması için uğraş verilmediği taraftar gruplarının tek çatı altında toplamak, Urfa’nın sporuna katkı sağlamak amacıyla bu toplantıyı yapma gereği duyduk. Sağ olsunlar bütün taraftar grupları bu yaklaşımımızı olumlu karşıladı ve onlarda yanımızda olduklarını belirttiler. İnşallah bu bir örnek olur, en yakın zamanda gönlümüzde olan Urfaspor’da da taraftar gruplarını tek çatı altında toplarlar diye düşünüyoruz. Spor kulüpleri, taraftarıyla var olan, taraftarlarıyla büyüyen kuruluşlardır. Şark Ceylanları adı altında toplandıkları için kendilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

Yapılan olağan toplantının ardından günün anlam ve önemini belirten hediyeler taraftar grubu başkanlarına verildi. MSK Urfa yazılı kaşkollar taraftar grubu başkanlarına takdim edilerek, diğer taraftarlar içinde yüzer adet verilmek üzere Başkanlara teslim edildi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2015, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142