Şampiyonada Şanlıurfa’yı temsil eden Judoculardan 42 kilo Süleyman Kolay Türkiye Şampiyonu, 46 kilo Muhammed Yavuz Türkiye Şampiyonu, 42 Kilo Muhammed Coşkun Bulut Türkiye ikincisi, 46 kilo Abdülbaki Polat Türkiye ikincisi, 55 kilo Muhammed Bulut Türkiye üçüncüsü, 60 kilo Ferhat Deniz Türkiye üçüncüsü, 66 kilo Hüseyin Musri Türkiye üçüncüsü ve 38 kilo Osman Gülgeç Türkiye beşincisi oldular. 

Cumali’nin yeni takımı belli oldu Cumali’nin yeni takımı belli oldu

I M G 20240505 W A0023

Müsabakalar sonunda bir açıklama yapan Türkiye Judo Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilcisi Mücahid Delioğlu; “ 69 ilden 1138 sporcunun katıldığı Şampiyonadan Şanlıurfa’mıza yedi madalya ile dönmüş olmanın gururunu yaşıyoruz. Şanlıurfa Judo ailesi olarak Ordu’da Türkiye’nin en başarılı alt yapısına sahip olduğumuzu ve en iyisi olduğumuzu birkez daha ispatlamış olduğumuz için mutluyuz.

Sporcularımız Haziran ayında yapılacak olan Balkan Şampiyonasında ve Avrupa Kupasında Ülkemizi temsil edeceklerdir. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Her zaman söylediğimiz gibi Şanlıurfa’lı gençlerimize imkan verildikçe başaramayacakları hiçbir şey yoktur inşallah. Buradan Şanlıurfa Judo ailemize desteklerinden dolayı Haliliye Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Canpolat, Eyyübiye Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Kuş, Türkiye Judo Federasyonu Başkanımız Sn. Sezer Huysuz ve Türkiye Judo Federasyonu Başkan Danışmanı Sn. Ali İhsan Delioğlu’na çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.