Passolig Kart nasıl alacaksınız?

 Passolig Kart nasıl alacaksınız?
banner206

Şanlıurfaspor-Adanaspor maçı öncesi Passolig kartı olmayanlar kartlarını GAP Arena stadı önünden alabilecekler.

Passolig kartları olmayanların stada giremeyeceğini belirten Şanlıurfaspor idari Menajeri Hakan Keşküş, yarından itibaren GAP Arena stadı önlerine kurulacak stantlardan Passolig kartlarının alınabileceğini söyledi.

Şanlıurfaspor-Adanaspor maçı ile başlayacak uygulamanın bundan sonraki tüm maçlarda geçerli olacağını belirten Keşküş, Adanaspor maçına kadar GAP Arena stadının önünden isteyen taraftarlarımız Passolig kartlarını alabilecekler. Şanlıurfalı sporseverler bu kartları almaları için nüfus cüzdanı fotokopisi ve 1 adet vesikalık fotoğrafında yanlarında bulunması gerekiyor. Passolig kartı olmayan taraftarlarımız maçlara giremeyeceklerdir. Mutlaka bu kartı almaları gerekiyor. 18 Nisan Cuma gününden itibaren stat çevresinde satışa sunulacak kartlar maç gününe kadar satılacaktır” dedi.

 

Kağıt Bilet devri kapanıyor

Nisan ayıyla birlikte Türk Futbolunda elektronik bilet uygulamasına geçiliyor. Stadyum girişleri artık sadece Passolig Kartlar ile gerçekleşecek. Passolig'le birlikte kağıt bilet devri kapanıyor.

6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Kanunu'nun getirdiği E-Bilet projesi kapsamında bir yenilik olan Passolig kart; stadyumlara girişi sağlayan ve kişiye özel bir sportif kimlik kartı olmanın yanı sıra, alışveriş ve ulaşım başta olmak üzere günlük hayatın birçok alanında kullanılabilecek.

 

Hayatımıza yeni bir renk: Passolig

7'den 77'ye, genç, yaşlı, kadın, erkek demeden toplumun her kesiminden insanların aileleriyle birlikte, güvenli bir şekilde futbol müsabakalarını izleyebilmesinin önü Passolig Kart'la açılıyor.

Kartlandırmanın başlamasıyla basılı bilet derdi sona erecek, biletler yırtılmayacak, kaybolmayacak.

Elektronik biletler Passolig Kartlara yüklenecek ve maçlara çok daha hızlı bir şekilde, uzun kuyruklarda beklemeden girmek mümkün hale gelecek. Passolig Kart, futbol tutkunlarına tek bir kartta pekçok kartın sağladığı faydayı sunacak.

Maç bileti… Banka kartı... Kredi Kartı… Kulüp taraftar kartı… Anlaşmalı şehirlerde Ulaşım kartı... Ve Mağaza indirim kartı... Artık hepsi tek bir kartta bir araya geliyor.

Taraftar harcamalarını bu kartla yapıyor, puanları bu kartla topluyor, Türkiye'nin en büyük markalarından akıllara durgunluk veren indirimleri bu kartla kazanıyor. Bu kartla hem Türk futbolu, hem kulüpler ve hem de taraftarın kendisi kazanıyor.

Sistem nasıl çalışacak?

Artık maçlara girmek isteyen taraftarlar www.passolig.com.tr internet sitesi veya özel satış noktalarından PASSOLİG kartlarını alacak. PASSOLİG kartları kişiye özel olacak ve satın alınan elektronik maç biletleri bu kartlara yüklenecek. Taraftarlar kartlarını stadyum kapılarında bulunan elektronik okuyuculara okutarak içeri daha hızlı girebilecekler ve kendi koltuklarında oturabilecekler.

 

Kartımızı nasıl alacağız?

Passolig kartlar ister internetten, ister cep telefonundan www.passolig.com.tr'ye girip kolayca alınabilecek. Sporseverlerin kartlarını alabilmeleri için, başvuru formunu doldurup, fotoğraflarını yükleyip, ödemeyi gerçekleştirmeleri yeterli. Sonrasında  Passolig kartlar isteyene kurye ile adresine gönderildiği gibi, isteyene de stadyum gişeleri ya da belirli PTT şubelerinden teslim edilebilecek.

Bu sezon alınacak olan Passolig elektronik kartlar 2014-2015 sezonu sonuna kadar geçerli olacaktır.

 

Maç biletimizi nasıl alacağız?

14 Nisan 2014 tarihinden itibaren Elektronik Kart sahibi olmayanlara maç bileti satışı yapılmayacaktır. Bu tarihten itibaren bilet satın almak isteyen taraftarların öncelikle Passolig kart almaları gerekmektedir.

Passolig Kart sahibi olan taraftarlar ister passo.com.tr bilet sitesi üzerinden, ister gişeden isterlerse de Türkiye genelindeki binlerce noktadan kartlarına maç bileti yükleyebilecek. Kombine bilet sahipleri de Passolig kart sahibi olmalarıyla birlikte, maçları kartlarına tanımlayacak. Satın alınan maçın bilgisi, tüm detaylarıyla kart sahibinin e-posta adresi ile paylaşılacak, cep telefonuna mesaj olarak iletilecek. Ayrıca kart sahipleri stadyumlarda, maç günleri konumlandırılacak el terminalleri aracılığıyla bilet bilgilerinin yazılı çıktısını alabilecek. Kısacası, Passolig kart sahipleri yükledikleri maça ilişkin her türlü detaylı bilgiye (koltuk no, maç saati, maçın oynanacağı tarih, maçın oynanacağı stadyum vs....) rahatlıkla ulaşabilecek.

Kombine kart sahipleri ne yapacak?

Kombine kart sahipleri 2013-2014 sezon sonuna kadar mevcut kombine kartlarıyla statlara giriş yapabileceklerdir. 2014-2015 sezonu için kombine kart almak isteyen taraftarların Passolig Elektronik Kart sahibi olmaları gerekmektedir. 

Maç biletlerimiz passo.com.tr’de

Futbolda elektronik bilet uygulamasıyla kağıt bilet devri kapanıyor.

20 Nisan’da Şanlıurfaspor-Adanaspor maçıyla taraftarlarımız futbol karşılaşmalarına elektronik biletleriyle girecek, satın alınan biletler PASSOLİG Kartlara yüklenecek. 

6222 no’lu Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlemesine Dair Kanun uyarınca, 14 Nisan 2014 tarihinden itibaren tüm Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig kulüplerinin müsabakalarında elektronik kart ve elektronik bilet uygulaması başlıyor. Uygulama kapsamında artık maç biletlerinizi www.passo.com.tr adresinden alabileceksiniz.

Satın aldığınız biletleriniz PASSOLİG Kartlarınıza yükleneceğinden, bilet almadan PASSOLİG kartınızı almayı unutmayın. Eğer hala PASSOLİG Kart sahibi değilseniz,  www.passolig.com.tr adresinden kartınızı hemen alabilirsiniz.

 

ÖNEMLİ NOT

16 Nisan Salı günü itibarı ile Stadyum gişelerinden PASSOLİG Kart başvurusu yapılıp, bilet alınabilecektir.

Maç günü Stadyum gişelerinde PASSOLİG Kart başvurusu yapılamayacaktır.

Maç biletinizi nasıl satın alacaksınız?

•          www.passo.com.tr adresine üye girişi yapın,

•          PASSOLİG kartınıza para yükleyin,

•          Bilet almak istediğiniz maçı seçin ve satın al butonuna basın,

•          Satın almak istediğiniz tribün blok ve adet bilgilerini girin,

•          Koltuğunuzu seçin,

•          TC Kimlik numaranızı girin ve seçtiğiniz koltuğu TC Kimlik numaranıza tanımlayın.

•          PASSOLİG kart ile ödemenizi yapın,

•          Biletiniz kartınıza tanımlansın.

Satın aldığınız bilete ilişkin bilgiler size SMS ve e-posta yoluyla bildirilecektir.

Ayrıca maç biletinizi maç günü stadyum gişelerinden ve  0850 724 33 24 no’lu çağrı merkezinden satın alabilirsiniz.

Biletinizi satın aldıktan sonra herhangi bir yerden bilet teslim almanıza gerek yoktur, satın aldığınız bilet PASSOLİG kartınıza yüklenmiştir. Maç günü PASSOLİG kartınızla stadyuma giderek gönül rahatlığıyla maça giriş yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2014, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277