Title of a News Article

İzmir'deki Urfalılar uçak seferi istiyor...

İzmir'deki Urfalılar uçak seferi istiyor...
banner206

İzmir'de yaşayan Şanlıurfalılar, İzmir-Şanlıurfa arasında yapılan direk uçak seferlerinin kaldırılmasına tepki gösterdi.  

Turizm alanında her gün yeni arkeolojik alanların çıktığı, gezenlerin hayran kaldığı Şanlıurfa, yerli ve yabancı turistleri ağırlamak için çaba harcarken hava ulaşımındaki yetersizlik buna engel oluyor. 

Kentin her kesimi uçak seferlerinin azlığından yakınırken, Anadolujet tarafından haftanın 3 günü gerçekleştirilen Şanlıurfa-İzmir direk uçak seferleri kaldırıldı. 

Son uçuşun 28 Ekim 2023 günü yapılmıştı.

İzmir Şanlıurfa Federasyonu, Şanlıurfa-İzmir arası direk uçuşların olmamasına tepki gösterdi. Basmane Meydanında bir araya gelen kentteki Şanlıurfalılar adına açıklama yapan Nurettin Çelik bu durumun düzeltilmesi gerektiğini vurgulayarak adeta üvey evlat muamelesi gördüklerini dile getirdi.

Şanlıurfa'ya direk uçuş bulunmamasına rağmen çevre iller Gaziantep, Mardin ve Diyarbakır'a uçuş olduğunu aktaran Çelik, İzmir'de 300 binin üzerinde Urfalı bulunduğunu bu nedenle direk uçuşların yeniden yapılmasını istediklerini vurguladı. 

Katılımcılar Şanlıurfa Milletvekillerinden de konuyla ilgilenmelerini ve yeniden direk uçuşların başlaması için girişimde bulunmasını talep etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142