Harran'da zabıta ekiplerinden denetim

Harran'da zabıta ekiplerinden denetim
banner206

Harran Belediyesi Zabıta Ekipleri ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, Harran ilçe merkezinde fırın, kasap ve esnafın geneline sağlık koşulları başta olmak üzere kaldırım ihlali, gramaj, hijyen ve ruhsat kontrolleri yaptı.
Harran Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırlarında bulunan işyerlerine yönelik denetimlerini sürdürüyor. Her zaman vatandaşların sağlığı için denetimlerini yapan zabıta ekipleri, bugünde Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi zabıta ekipleri ile birlikte ilçe merkezinde bulunan berber, kasap, fırın ve unlu mamulleri satışı yapan iş yerlerine kontrol ve denetim uygulaması yaptı.
Ekipler; Ortaklaşa yürütülen denetim uygulamalarında iş yerlerinin ruhsatı, gıda maddelerinin son kullanma tarihleri, irsaliye faturaları ve hijyen koşullarının kontrollerini sağlıyor. Gramaj, hijyen, baca ve ruhsat kontrollerini de yapan ekipler, tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için işletmelere yazılı tebligat iletti. Süre verilen iş yerlerinin önümüzdeki günlerde denetiminin tekrar edileceği belirtildi.
Gün boyu devam eden denetimlerde, ekipler tarafından işletmelere sağlık koşullarına muhakkak suretle uyulması gerektiği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142