Uzun Caddesine sıcak asfalt...

Uzun Caddesine sıcak asfalt...
banner206
Siverek Belediyesi ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince Hayriye Mahallesi Mehmet Uzun Caddesinde sıcak asfalt çalışması başlatıldı.

Alt yapısı tamamlanan Hayriye Mahallesinin en büyük caddesi olan Mehmet Uzun Caddesi, bir süre önce asfalta hazır hale getirildi. Belediye ekipleri, hava şartlarının uygun olması nedeniyle hafta sonu asfalt çalışmasına başladı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Siverek Belediyesi Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu, mahalle sakinleriyle bir araya gelerek sohbet etti. İlçede devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu, alt yapı çalışmasının Siverek Belediyesi tarafından tamamlandığını belirtti.

Asfalt çalışmalarının hava muhalefeti nedeniyle yapılamadığını söyleyen Hatipoğlu, “Büyükşehir Belediyemiz ile görüşme sağlanarak asfalt çalışmasına başlandı. Başlayan çalışmalar için öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi Bey’e, Fen İşleri Daire Başkanlığına, Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğüne ve çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Siverek Belediyesi olarak çalışmaların Hayriye Mahallesi ile sınırlı olmadığına işaret eden Hatipoğlu, “Şuan Cumhuriyet ve Siverek caddelerinde kaldırım sökümünün ardından yeniden kaldırım düzenleme çalışması sürüyor. Öte yandan 3 kırsal mahallemizde mahalle içi stabilize yol yapım çalışması devam ediyor. Yani kış şartlarında dahi çalışmalarımızı aksatmadan sürdürüyoruz. Bugün Pazar günü olmasına rağmen Fen İşleri Müdürümüz ile beraber mesai mefhumu gözetmeksizin gece gündüz sahadayız. Siverek halkına verdiğimiz söze istinaden 7–15 metre ve üzeri tüm caddelerimizi sıcak asfaltla buluşturacağız” diye konuştu.

Hayriye Mahalle Muhtarı Esat Karavar başlatılan asfalt çalışması için teşekkür ederek, “Belediyemizin mahallede başlattığı yol çalışmaları için kendilerine çok çok teşekkür ederim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142