Hilvan'da Kadınlar Gününe Özel Sergi

Hilvanlı kadınlar, 8 Mart'a özel sergi açtı

Hilvan'da Kadınlar Gününe Özel Sergi
banner206

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, Hilvan Belediyesine bağlı Kadın Bilgilendirme ve Kültür Merkezi ile Hilvan Halk Eğitim bünyesinde faaliyet gösteren  Çok Amaçlı Toplum Merkezi eğitmen ve kursiyerleri sergi açtı.

Hilvan belediye ay bahçesinde düzenlenen sergiyle beraber, ihtiyaç sahibi öğrenciler için de ayrıca kermes düzenlendi. Kadınlar günü için düzenlenen sergi ve kermese Hilvan Kaymakamı Ahmet Özay, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ve Garnizon Komutanı Timur Deniz ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sergi açılışını gerçekleştiren belediye başkanı Aslan Ali Bayık'ın eşi Fatma Bayık ile kaymakam Özay'ın eşi Nesime Özay gerçekleştirdi.

Açılışın ardından sergiyi gezen Bayık ve Özay, Hilvan'da faaliyet gösteren kültür merkezilerindeki kursiyerlerin çok yetenekli olduğunu belirtti.

 

Sergilenen ürünler hakkında bilgi alan kaymakam Ahmet Özay, kadınlarımızın daha eğitimli ve donanımlı birer birey haline gelmeleri için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Çünkü verdiğimiz her emeğin karşılığını çok iy bir şekilde alabiliyoruz dedi.

 

El sanatları ve tekstil ürünlerinin sergilendiği sergide konuşan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, belediye olarak kendi bünyemizde mesleki eğitimlerin verildiği kültür merkezi açtık. Çok kısa bir süre önce faaliyete girmesine rağmen çok büyük işler yapıldığını bugün görmüş olduk. Kadınlarımızın öncelikli olarak mesleki eğitim almaları durumunda kendi ekonomik ve ticari alanlarını genişleteceklerine inanıyorum. İnşallah daha güzel imkanlarla kültür merkezlerimizi geliştireceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ellerine emeklerine sağlık olsun dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2016, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142