Albayrak'tan kutlama...

Albayrak'tan kutlama...
banner206

Halfeti ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şeref Albayrak, Cumhuriyetimizin 95. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Albayrak mesajında şunları ifade etti 

Türk Milletine ve gençliğine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95’inci yıldönümünü bu yıl da milletçe büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK liderliğinde yürütülen Kurtuluş Savaşından zaferle çıkmış, tarihi şan ve şerefle dolu milletimiz ; Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri ,toplum hayatının vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş ,karşılaştığı sorunları ise milli iradeye dolayısıyla Cumhuriyet ‘e olan sadakati sayesinde birlik ve beraberliğinden taviz vermeden aşmayı bilmiştir.
Cumhuriyeti sadece bir yönetim biçimi olarak sınırlandıramayız . Şüphesiz Cumhuriyet ; çağdaş yaşamı , ilerici ve katılımcı ruhu , toplumun huzuru , milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde , insan haklarına saygılı , Atatürk milliyetçiliğine bağlı , laik , demokratik bir sosyal hukuk devletini ifade eder. Cumhuriyet bireyin haklarının korunduğu , bireyin yönetime katılma ve yöneticilerini seçme hakkının hukuki teminat altına alındığı , barışçıl ve insani değerleri en yüksek ideal kabul eden yönetim biçimidir. Vatandaşlarımız unutmamalıdır ki ; bugün kullandıkları demokratik haklarının kazanılmasını da cumhuriyete borçludur. Bugün ise bizlere düşen görev daha çağdaş , daha müreffeh, daha güçlü bir ülke için çalışmak ve daha çok gayret göstermektir.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK egemenliğin tek sahibinin millet olduğunu “ Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir“ sözüyle ortaya koyarak ; 95 yıldır egemenliğine , milli ve manevi değerlerine kardeşliğine kast etmeye yeltenen iç ve dış düşmanlarına karşı bir ve beraber olarak geçit vermeyen Milletimiz; tarihimiz boyunca karşı karşıya kaldığımız en büyük ihanet olan 15 Temmuz gecesindeki hainlere de birbirine kenetlenerek canı pahasına geçit vermemiştir.
İstiklâlimizin ve istikbalimizin sembolü olan Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi, bugün de aynı duygu ve kararlılığa, aynı özveriye sahiptir.
Ülkemizi, sürekli olarak gelişen ve değişen dünyada hak ettiği konuma getirmek için, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, demokrasisiyle, hukuk devleti normlarıyla, insan hak ve hürriyetleriyle, ekonomisiyle, sanayisiyle, eğitim düzeyi ve her bakımdan mutlu olduğu refah bir Türkiye hedefine ulaşmak için bütün gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle ; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere , Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor, Halfetili vatandaşlarımızın Cumhuriyet bayramını kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2018, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277