Büyükşehir çalışmalarına son sürat devam ediyor

.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir’de yıllardır ihtiyacı duyulan hizmetleri birer birer tamamlayarak ilçe halkının hizmetine sundu.

Kilitli parke, sıcak asfalt, sathi asfalt, kaldırım-bordür, semt pazarı, semt sahası, otogar ve diğer çalışmalarının tamamlandığı ilçede, Viranşehirliler yapılan hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve ekibine teşekkür etti.

 

VİRANŞEHİR’İN ALTYAPISI GÜÇLENDİRİLDİ

Viranşehir’de merkezinde ve kırsalında altyapıya büyük yatırımlar yapan Büyükşehir Belediyesi, bu süreçte ilçeye 28 Bin 760 metre içmesuyu, 20 Bin 360 metre kanalizasyon, 1.080 metre yağmur suyu drenajı tesis etti. Ayrıca İlçede 120 adet sondaj kuyusu açıldı.

 

BÜYÜKŞEHİR İLÇEYE PRESTİJ CADDE KAZANDIRDI

Tüm ilçelerde ‘Prestij Cadde Uygulaması’nı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir’de uygulama çerçevesinde birçok cadde ve bulvarın görünümünü değiştirdi. Caddelerin altyapısında köklü revizyonlar gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi daha sonra cadde ve bulvarları kilitli parke ve sıcak asfaltla buluşturdu. İlçede kaldırımlarda yenileme yapan ekipler kaldırımları engellilere uygun standartlara getirdi.

 

198 BİN METREKARE KİLİTLİ PARKE DÖŞENDİ

Her ilçede olduğu gibi Viranşehir’de de altyapıdan üstyapıya, kırsaldan merkeze, park bahçeden ulaşıma birçok sosyal tesisleri inşa eden Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir’e 198 bin metrekare kilitli parke döşemesi yaparken 4 bin tonu aşkın ise asfalt yama hizmeti sundu.

 

MAHALLE YOLLARI SICAK ASFALTLA TANIŞTI

Viranşehir ilçesinde başta Yenişehir, Gazi, Eski Urfa, Ceylanpınar Caddesi ve diğer mahalle yolları Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt atağı ile değişimi yaşadı.

 

KIRSALDA YOL STANDARDI YÜKSELTİLDİ

Kırsal mahallelerde ulaşım şartlarını iyileştirme çalışmalarını da sürdüren Büyükşehir Belediyesi bu çerçevede 35.3 Km 1. kat sathi asfalt, 82 Km 2.kat sathi asfalt olmak üzere toplamda 117.3 Km yol yapımı gerçekleştirdi.

 

SEMT PAZARI-SPOR KOMPLEKSİ HİZMETE AÇILDI

Her ilçeye semt pazarı ve semt sahası yapma hedefinde emin adımlarla ilerleyen Büyükşehir Belediyesi Viranşehir’de 2 Adet Semt Pazarı 1 Adet de Semt Sahası inşaat etti. Yenişehir ve Bahçelievler Mahallesi’nde Bin 590 metrekarelik arazi üzerinde inşa edilen semt pazarının yanı sıra Emiroğlu Mahallesi’nde 2 bin 100 metrekarelik alan üzerinde inşaatı tamamlanan spor kompleksi de gençlerin hizmetine sunuldu.

 

VİRANŞEHİR İLÇE MEZARLIĞI ONARILIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir Aile Mezarlığında genişletme çalışmalarının yanı sıra bakım ve onarım çalışmalarına da devam ediyor. İlçe mezarlığının kapasiteni artıran ve ihata duvarını onaran Büyükşehir Belediyesi ihate duvarın yanı sıra mezarlık içerisinde yürüme yolları, çeşmeler ve gasilhane yapıyor.

 

VİRANŞEHİR ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ AÇILDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Viranşehir Şehirlerarası Otobüs Terminalinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Viranşehir-Mardin karayolu üzerinde 3 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere 17 bin 500 metrekare üzerine kurulu otogarın içersinde kafeterya, restoran, çocuk oyun grubu, misafirhane, emzirme odası, sağlık kabini, kırsal minibüsler için otopark, özel otopark, bay bayan soyunma odaları, kayıp eşya ve emanet bürosu, müdüriyet, bay ve bayan berber salonu ile mescit yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142