CHP'den HRÜ ile ilgili şok iddialar‏

.

CHP'den HRÜ ile ilgili şok iddialar‏
banner206
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı Ahmet Budak, Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde görev yapan bazı hemşire ve sağlık personeli üzerinde yıldırma ve tasfiye operasyonu uygulandığını iddia etti.

CHP İl Başkan Yardımcısı Ahmet Budak, yaptığı açıklamada, Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesindeki görev dağılımlarında taraflı davranıldığını belirtti. 13 Yıldır yeni doğan yoğun bakımda çalışan ve sorumlu hemşirelik yapan sertifikalı bir hemşirenin yerine hiç yeni doğanda görev yapmayan bir hemşireyi sorumlu yaptıklarını iddia eden Budak, açıklamasında şunları kaydetti;

“Cerrahi ve dahiliye servislerine kat sorumluluğu adı altında 15-20 yıllık tecrübeli hemşireler varken, 3-5 yıllık hemşireler görevlendirilmektedir. Görevden alınan ve görev yerleri değiştirilen hemşireler kendi sendikalarından (Sağlık-Sen) olmayan hemşirelerdir. Hiçbir mazeret gösterilmeden uzun süre bir serviste çalışan hemşireler de keyfi olarak başka servislerde görevlendirilmiştir.”

Göreve yeni başlayan hemşireleri nöbete konulmasından dolayı kardiyoloji servisinde 25 Şubat 2016 tarihinde Suriyeli bir hastanın ölümüne yol açıldığını da iddia eden Budak, “Ameliyathanede türlü yolsuzluklarla adı anılan Aysel Ademoğlu başhemşire yardımcılığına atandı, saygı değer hocaların adını kullanarak saygınlık kazanmaktadır. Kat ve servis sorumluluğuna atananlar lise mezunu hemşirelerdir. Bir üniversite hastanesinde üniversite mezunu hemşirelerin sorumlu olması gerekir. Serviste bulunan doçent ve profesörleri dikkate almadan, fikirleri alınmadan istedikleri hemşireyi istedikleri bölüme görevlendirdiler. Hastanede 1 başmüdür, 1 müdür, 3 tane de müdür yardımcısı var ama sözde eleman sıkıntısı var” şeklinde konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 10:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
berna
berna - 4 yıl Önce

Yabancı dilin öneminden hep bahsediliyor ama hiç çalışma yapılmıyor bu yönde..gelişmesi adına sadece ingilizce değil fransızca gibi her sektöre hitap edebilen dile de yer verilmeli ,projeler ortaya konulmalıdır.

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142