Dine ve Devlete Meydan Okuyor!

Dine ve Devlete Meydan Okuyor!
banner206

Verdiği röportaj fotografında seccadeye ayakkabıyla basarak İslam'a olan kinini sergileyen Feto, yandaki ekrandan örgüt üyelerine mesaj yolluyor, röportajında Türkiye Cumhuriyeti'ni tehdit etmeye devam ediyor!

ABD'de yayınlanan Wall Street Journal'da yayınlanan FETÖ elebaşısı Gülen'in röportajı ve aynı röportajda yer alan fotoğrafa Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş sert tepki gösterdi.
Kurtulmuş, şunları söyledi:  Darmadağınık olmuş bir örgüte moral amaçlı bir röportajdır. Çok açık bir şekilde, sürekli mevzi kaybeden, darmadağınık olan örgüt üyelerine moral aşılamaya çalışan, üstü kapalı olarak Türkiye Cumhuriyeti'ne tehdit içeren sözler var. Bu kadar çok insanı şehit edecek, demokrasiyi rafa kaldırmaya çalışacak, tanklarla, helikopterle insanların üzerine yürüyen bir örgütün lideri, hiçbir şey olmamış gibi gazeteler üzerinden örgüt üyelerine moral verecek, Türkiye Cumhuriyeti'ne tehditler savuracak... Bu durum ABD'den istediğimizin ne kadar haklı olduğunu ortaya çıkardı. Biz Amerikalı yetkililere şunu söylüyoruz. Müttefiklik, dostluk derhal bu adamı tutuklamak gerekir. Tutuklayıp bize iade etmiyorsanız ev hapsine alın. Eli kanlı örgütün lideri oradan Türkiye'ye tehditlerini sürdürecek, bu kabul edilemez. Amerikalıların en azından o fotoğrafı bir kez daha görüp vasat bir zekayla ne anlama geldiğini anlamaları lazım. Ortada açık bir şey var. Bu adamın Türkiye'ye karşı haince eylemlerini sürdürme faaliyetlerini kısıtlayın.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142