Haliliye’de haşere mücadelesi

Haliliye Belediyesi, larvasit ve haşerelerle mücadele çalışmalarını aralıksız şekilde devam ettirerek, vatandaşların sineksiz bir yaz geçirmesini hedefliyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birimi, vektörlerle mücadelenin en önemli safhası olan larva döneminde yoğun ilaçlama mesaisini sürdürdü. Ekipler, larva mücadelesinin devamında ise haşere ve larvasit mücadelesini 32 merkez ve 137 kırsal mahallede yoğun şekilde devam ediyor. Haşerelerin üreme ortamı fazla olan bölgelerde; kanalizasyonlar, rögarlar, durgun su alanları ve geçici su birikintileri gibi alanlarda ilaçlama çalışmaları hummalı şekilde sürdürülüyor.

Yaz döneminde haşere ve uçkunların yol açacağı hastalıkların önüne geçilmesi ve vatandaşların rahat yaşam koşulları içerisinde zaman geçirebilmelerini hedefleyen Haliliye Belediyesi, mevsimsel olarak da yaşam sürdüren böcekler için de çalışmalar yürütüyor. Çalışmaların devam ettiği Sancaktar Mahallesi Muhtarı İbrahim Acar, Haliliye Belediyesinin çalışmalarından memnun olduklarından mahallelerinde haşere konusunda herhangi bir sorunlarının bulunmadığını söyledi. Muhtar Acar, Başkan Fevzi Demirkol’a da mahallelerine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ettiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142