Öcalan'ın isteği var!

Öcalan'ın isteği var!
banner206
İmralı Adası'nda hükümlü bulunan Abdullah Öcalan ile görüşen kardeşi Fatma Öcalan, ağabeyi Abdullah Öcalan'ın ev hapsi istediğini söyledi.
İmralı Cezaevi'nde ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan'ın kardeşi Fatma Öcalan, ağabeyi ile görüşmek için gittiği İmralı Adası'ndan döndü. Fatma Öcalan, ağabeyi Abdullah Öcalan'ın ev hapsi istediğini söyledi.

GAZETE, KİTAP VE İÇ ÇAMAŞIRI GÖTÜRDÜ

Bugün Sabah saatlerinde Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı'na gelen Abdullah Öcalan'ın kardeşi Fatma Öcalan, Fatma Öcalan'ın kızı Dilek Öcalan, İmralı'da hükümlü bulunan Cumali Karsu'nun kardeşi Pervin Oduncu ve Şeyhmus Poyraz'ın kız kardeşi Felek Cızlaşmak, görüş için İmralı Adası'na gitti. Fatma Öcalan'ın ağabeyine kitap, gazete ve iç çamaşırı götürmesi dikkat çekti.

"ÖCALAN EV HAPSİNE ÇIKMAK İSTİYOR"

Abdullah Öcalan ile görüştükten sonra bir açıklama yapan Fatma Öcalan, aile içinde konuştuklarını ifade ederek, ağabeyinin cezasını ev hapsi verilerek çekmek istediğini ifade etti. Zorlukla adaya gittiğini ifade eden Fatma Öcalan, Abdullah Öcalan'ın uzman çavuşların kaçırılması ile ilgili bir açıklama yapmadığını söyledi.

"BEN ÇOK EZİYET ÇEKTİM"

Ağabeyiyle seçim sonuçlarıyla alakalı da görüştüklerini ifade eden Fatma Öcalan, "Seçimlerle ilgili iyi yaptıklarını, birçok belediye başkanlığını almalarının iyi olduğunu söyledi. Kaçırılan uzman çavuşlarla ilgili bir şey konuşmadık. Ev hapsini istedi. Buradan çıkarsalar daha iyi görüşürüz dedi. Ben yolculuk sırasında çok eziyet çektim. Ayaklarımı şeker vurmuş, çok zorluk çektim" diye konuştu.

Açıklamanın ardından Fatma Öcalan, diğer mahkum yakınlarıyla birlikte kendilerini bekleyen özel otomobile binerek İstanbul'a hareket etti. 
Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2014, 23:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142