Tehdit edilmişti! Erdoğan'dan cevap

Tehdit edilmişti! Erdoğan'dan cevap
banner206
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bakü dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan kendine hakaret eden CHP'li Bülent Tezcan ile ilgili "Genel başkanlarından geri kalacak halleri yok. Keşke bizi o tür hakaretlere cevap vermeye mecbur etmeseniz... Normalde, bir Cumhurbaşkanına o tür hakaretler olduğunda, o partinin genel başkanının müdahale etmesi gerekir. Ama bu yapılmayınca, genel başkan da farklı davranmayınca ister istemez konu yargıya intikal ediyor.


Avukatlarım da şahsım da, bu tür insanlara, 'istediğiniz hakareti yapmaya devam edin' diyemeyiz. Hukuk çerçevesinde hukuki haklarımı sonuna kadar kullanırım" ifadelerini kullandı. Erdoğan gündeme ilişkin şu değerlendirmeleri yaptı:

TEHDİT VARSA BİZE ULAŞABİLİRDİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur istifa ederken, ailesiyle birlikte tehdit aldığını iddia etti.

-Sayın Başkanın tehdit edildiğine yönelik bize ulaşan herhangi bir bilgi yok. Ben o açıklamasından dolayı üzgünüm. O türden bir tehdit varsa nereyi ya da hangi mercileri araması gerektiğini gayet iyi bilir. Bir tehdit varsa ilgili mercileri, gerekirse bizi pekâlâ arayabilirdi. Araması halinde de pekâlâ olayın üzerine gidilirdi. Bizler ima edildiği türden bir tehdit durumunda kendisini herhalde kendisini yalnız bırakacak değiliz.

KULAĞIMIZA GELENLER VAR

Başka belediye başkanlarının da istifaları gelebilir mi?

-AK Parti olarak kendimizi 2019 Mart'ına nasıl hazırlanacağımızı planlıyoruz.
Attığımız adımlar, bu plan çerçevesinde değerlendirilmeli. Diğer siyasi partiler bu noktada bir sorun, bir sıkıntı görmüyor, bu şekilde devam etmeyi düşünüyor olabilirler. Ama bu sorunlu belediyelere, hukuki anlamda, yargı anlamında herhangi bir müdahale olmayacağı anlamına da gelmez.

Neticede hiçbir belediye başkanı layüsel değildir. Şu anda da bazı belediyelerin sorunlu olduğuna dair birçok şey geliyor kulağımıza. O tür sorunlu belediyelerle ilgili olarak, ilgili partiler problemi kendileri çözmek isterlerse zaten gereğini yaparlar. Aksi takdirde İçişleri Bakanlığımızın mülkiye müfettişleri devreye girmek durumunda kalabilir.

KAYNAKSABAH
Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2017, 08:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142