Umre ödüllü yarışma için kitaplar dağıtıldı

.

Umre ödüllü yarışma için kitaplar dağıtıldı
banner206

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna; Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Umre ödüllü yarışmanın duyurusunu Şair Nabi Anadolu Lisesinde yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan Hz. Muhammed’in Hayatı adlı kitabı öğrencilere dağıtan Vali Güngör Azim Tuna: “Bu dağıtacağımız kitap yanı başımızdan ayırmayacağımız kitaplardan biri. Onun bütün hayatı bize örnektir. Onu ne kadar iyi tanırsak bizler de toplumda o kadar güzel ahlaklı insan oluruz. Peygamber Efendimizin Hayatı konulu yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi de Umre gezisiyle ödüllendireceğiz” dedi.

Şanlıurfa genelinde yaklaşık 20 bin öğrenciye kitap dağıtılacağını belirten İl Müftüsü İhsan Açık ise: “Sağ olsun Sayın Valimiz destek verdi, bu kitap Valiliğimizin sizlere hediyesidir. Bu kitabı okuyarak bir defa hepiniz kazanmış oluyorsunuz. Umre gezisiyle de aranızdan bazıları kutsal topraklara gitmiş olacak. Destek verdiği için Sayın Valimize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra okuldaki öğrencilere Hz. Muhammed’in Hayatı adlı kitap dağıtıldı. Öğrencilerin isteği üzerine Vali Güngör Azim Tuna dağıtılan kitapları da tek tek imzaladı. Ziyareti sırasında Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’ya İl Müftüsü İhsan Açık ve İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan da eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2017, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142