Polis Dostları Ayfer Ve Cuma Dede

Konya’da 6 günlükken rahatsızlanan 23 yaşındaki Ayfer Muştu ile 'Cuma dede' lakaplı 74 yaşındaki Himmet Özpınar, polisleri yalnız bırakmıyor.Konya'da 6 günlükken rahatsızlanan yüzde 50 engelli Ayfer Muştu, televizyonda polisleri görüp...

Polis Dostları Ayfer Ve Cuma Dede
banner206
Konya’da 6 günlükken rahatsızlanan 23 yaşındaki Ayfer Muştu ile 'Cuma dede' lakaplı 74 yaşındaki Himmet Özpınar, polisleri yalnız bırakmıyor.

Konya'da 6 günlükken rahatsızlanan yüzde 50 engelli Ayfer Muştu, televizyonda polisleri görüp mutluluk ifadesi sergilemeye başlayınca 6 yıldır her 10 Nisan Polis Günü'nde babası Kemal Muştu’nun aldığı polis kıyafetlerini giyerek törene geliyor. Kızının mutlu olması nedeniyle her şeyi yapabileceğini söyleyen baba Muştu, “Yıllar önce televizyonda kızım polisleri görünce mutlu olmuştu. Ben de dilekçe yazarak kızımın 1 gün de olsa polislik yapması için izin istedim. Yetkililer de bu izini vererek kızım 1 gün boyunca resmi elbiseler giyerek polislerle gezdi. Şimdi de her yıl 10 Nisan Polis Bayramında kızımla birlikte törenlere geliyoruz. Kızım çok mutlu oluyor, o mutlu olunca ben de oluyorum” dedi.

Konya İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal’dan, şube müdürleri ve memurlarına kadar herkesin Cuma dede olarak bildiği 74 yaşındaki Himmet Özpınar da, geçirdiği rahatsızlığa rağmen polis aşkından geri kalmıyor. Her Cuma günü Konya’daki tüm emniyet birimlerini ziyaret eden polisin Cuma dedesi Himmet Özpınar, “40 yıl önce polisleri ziyarete başladım ve bir hafta dahi ara vermedim. Onları çok seviyorum ve çok hayırlı işler yapıyorlar. Bu yüzden her Cuma günü onları ziyarete gidiyorum. Bugün de Polis Bayramı olması nedeniyle yanlarında olmak istedim” şeklinde konuştu.

Konya’da 10 Nisan Polis Bayramına katılan Cuma dede ile 23 yaşındaki Ayfer, bir araya gelerek fotoğraf çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2013, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277