O’nun doğumuyla aydınlık bir devir açıldı

O’nun doğumuyla aydınlık bir devir açıldı
banner206
 Şanlıurfa’nın Birecik ilçe Belediye Başkanı Av. M. Faruk Pınarbaşı, “Sevgili Peygamberimizin doğumuyla birlikte, insanlığın önünde aydınlık bir devir açılmıştır” dedi.
Mevlit Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Başkan Pınarbaşı, "Peygamberimizin doğumu insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur" dedi.
Mübarek gün ve gecelerin hayatımızda vazgeçilmez bir yeri olduğuna işaret eden Başkan Pınarbaşı yayınladığı mesajında, “Tüm alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (SAV)'in doğumu vesilesiyle kutladığımız Mevlit Kandili de bu özel günlerin başında yer almaktadır. Peygamber Efendimizin doğumu karanlıkları aydınlığa çevirirken insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur. Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayıdır. O, peygamberler halkasını tamamlayan son davetçi, dini açıklayan, öğreten ve bütün ahlaki güzellikleri bizzat yaşayarak öğütleyen örnek bir şahsiyettir” ifadelerini kullandı.
İçinde bulunduğumuz çağda da onun öğütlerine, telkinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Başkan Pınarbaşı, “Bu bakımdan Mevlit Kandili'ni, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul etmeliyiz.Tüm İslam aleminin ve Birecikli hemşehrilerimin Mevlit Kandili'ni tebrik eder, birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim” şeklinde konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2017, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142