Meü Öğrencileri Bozyazı'da

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Silifke Meslek Yüksek Okulu Organik Tarım 1. Sınf öğrencilerinden 24 kişilik gurup, hocaları Şanser Delioğlan nezaretinde muz, çilek, sebze seraları ve muz paketleme tesislerinde inceleme ve araştırma yapmak üzere...

Meü Öğrencileri Bozyazı'da
banner206
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Silifke Meslek Yüksek Okulu Organik Tarım 1. Sınf öğrencilerinden 24 kişilik gurup, hocaları Şanser Delioğlan nezaretinde muz, çilek, sebze seraları ve muz paketleme tesislerinde inceleme ve araştırma yapmak üzere Bozyazı’ya geldi.

MEÜ öğrencileri, okulun Bozyazılı öğrencisi Mesut Öz’ün ailesinin yaşadığı Beyreli Mahallesi'nde sac üzerinde pişirilen sıkma ve börek ile kahvaltı yaptılar. Kahvaltıya Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı’da katıldı. Öğrenciler daha sonra gezi ve incelemelerde bulundu. Ziraat Mühendisi İbrahim Karaca, Narince ve Akcami köylerinde yapılan gezide, öğrencilere, yetiştirilen çilek çeşitleri, üreticilerin sorunları ve bölgede sık rastlanan çilek hastalıkları ve zararlıları hakkında bilgi verdi.

Öğrencilere Bozyazı’da yetiştirilen muz çeşitleri ve bu çeşitlerin dikimden hasadına kadar geçen süre içinde yapılan bakım işleri anlatıldı. Muz seraları gezdirildi. Deniz Muz Tesisleri'nde, tesis sorumlusu Osman Deniz tarafından öğrencilere hasadı yapılan muzların paketleme ve sarartma sırasında ne gibi işlemlere tabi tutulduğunu anlattı. Öğrencilerin gezi ve incelemeleri sonrasında Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Silifke Meslek Yüksek Okulu Organik Tarım öğrencileri ve öğretmenlerine öğlen yemeği verdi.

Kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan memnun kalan Silifke Meslek Yüksek Okulu Organik Tarım öğrencileri ve öğretmenleri, Belediye Başkanı Mehmet Ballı’yı makamında ziyaret ederek teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2013, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142