Başkan Tuna’dan Kutlu Doğum Haftasını Kutladı

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla ilçede bulunan camilerde açılan kermesleri ziyaret etti.Muhittin İçel, Mimar Sinan ve Hz.Eyüp Camilerinde açılan kermeslere katılarak vatandaşlarla...

Başkan Tuna’dan Kutlu Doğum Haftasını Kutladı
banner206
Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla ilçede bulunan camilerde açılan kermesleri ziyaret etti.

Muhittin İçel, Mimar Sinan ve Hz.Eyüp Camilerinde açılan kermeslere katılarak vatandaşlarla sohbet eden Başkan Tuna, tüm insanlığın Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı. Kutlu Doğum Haftası’nın bütün insanlığa rahmet ve barış getirmesini dileyen Tuna, “Peygamberimizin doğumunda yaşanan mucizeler, insanlığa ışık veren ilahi bir dinin de habercisi olmuştur. O, bütün insanlığa kucak açan, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Peygamber Efendimizin getirmiş olduğu yüce ahlak prensiplerini hatırlamak ve milletimizi bir arada tutan, kaynaştıran, güç kaynağımız olan dinimizi daha iyi anlamak gerekmektedir. Hazreti Muhammed (S.A.V.), sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlık için örnektir. Peygamberlik görevi kendisine verilmeden önce ‘emin kişi’ olarak tanınan peygamberimiz, hayatı boyunca rahmet, sevgi, hoşgörü ve adalet gibi tüm erdemli değerleri kişiliğinde toplamıştır. Sevgili peygamberimizi anmak, onu tanımak, değerlerini anlamak, onun yolunda ilerleyebilmek için geçmişle geleceği birleştirme şeklinde düşünebileceğimiz bu haftanın tüm İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2013, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142