Yıldırım ve Arınç'a yeni görev...

Yıldırım ve Arınç'a yeni görev...
banner206

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş ile birlikte Başbakanlık görevi sona eren ardından TBMM Başkanı seçilen Binali Yıldırım, bu görevinden de 31 Mart Yerel Seçimleri'nde AK Parti’nin İstanbul adayı olduğu için istifa etmişti. Tekrarlanan İstanbul seçiminde Ekrem İmamoğlu karşısında seçimi kaybeden Yıldırım'a Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir görev verileceği Ankara kulislerinde bir süredir konuşuluyor.

Binali Yıldırım, önceki gün kabinede revizyon olması durumunda kabineye gireceği iddiaları ile ilgili, "Cumhurbaşkanımızın gerek kabine konusunda, gerek de diğer konularda hangi adımlar atacağını kendisi karar verecektir. Ülkemizin geleceği için, milletimizin refahı için, sorunların çözümü için biz bugüne kadar gayret ettik ve bugünden sonra da gayret edeceğiz. Pozisyonun bir önemi yok" cevabını vermişti. 

BİNALİ YILDIRIM VE BÜLENT ARINÇ'A YENİ GÖREV

Yeniçağ'da yer alan habere göre, AK Parti kulislerinden edinilen bilgilere göre Binali Yıldırım'ın devletin 2 numaralı koltuğuna oturacağı yönünde. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı Başyardımcılığı ve Cumhurbaşkanı vekilliği pozisyonlarının hazırlanması için talimat verdiği ve Binali Yıldırım’ı bu şekilde Cumhurbaşkanlığı bünyesinde değerlendireceği iddia edildi.

Üçe çıkarılması beklenen Cumhurbaşkanlığı Yardımcılıklarına getirilmesi beklenen isimlerden birinin de Bülent Arınç’ın olabileceği iktidar kulislerinde konuşulanlar arasında.

milligazete.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277