Ceylanpınar Belediyesi sahip çıkıyor

Ceylanpınar Belediyesi sahip çıkıyor
banner206

Ceylanpınar Belediyesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüklerine bağlı ekipler sahipsiz köpekleri toplama çalışması başlattı.

Ceylanpınar ilçe merkezinde sahipsiz, başıboş dolaşan ve insanlara zaman, zaman saldıran köpekler için Ceylanpınar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan ekip, sahipsiz köpeklerle ilgili çalışma gerçekleştirdi. Suriye sınırından Ceylanpınar ilçesine gelen sahipsiz köpekler, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne ait Veteriner Hizmetleri Birimi Kedi ve Köpek Rehabilitasyon merkezine ait hayvan barınağına götürülmek üzere toplandı. Şehir merkezi ve merkez dışı mahallelerde köpek sahibi olan vatandaşların köpeklerini evlerinde sağlam ve güvenlik bir şekilde bağlamaları ve düzenli bir şekilde aşılarının yapılması gerektiğini vurgulayan Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Altun, "Toplanan köpekler, 5199 sayılı Havyan Hakları Kanunu göz önünde bulundurularak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Birimi Kedi ve Köpek Rehabilitasyon Merkezi’ne ait hayvan barınağında her türlü ihtiyaçları karşılanıp bakımı yapılacaktır" dedi.

Başkan Yardımcısı Altun, sokakta tasmasız başıboş olarak dolaşan sahipsiz köpeklerle ilgili çalışmalara devam edileceğini vurgulayarak, olası bir durumla karşılaşan vatandaşların, zabıtamızın 153 No’lu telefonunu arayabileceklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142