Sınır ilçesinde dönüşüm sürüyor

Sınır ilçesinde dönüşüm sürüyor
banner206
 Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, “Her gün ilçemizdeki standartları biraz daha yükselterek daha yaşanabilir bir kent oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Belediye Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, kış ayları yaklaşırken kırsal kesimlerde de ulaşımın daha rahat ve konforlu olmasını sağlamak için yollardaki bakım ve düzenleme çalışmalarına hız verdi. Ekipler, kısa süre önce başladıkları Boybeyi, Kurunca, Karakuş, Küme Evler, Uğurtaş, Duatepe ile Balca Mahallelerindeki sokak içi stabilize yol yapım çalışmalarını tamamladı. Edebey Mahallesindeki çalışmalar ise devam ediyor.


Çamurlu yol artık tarih olacak


Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, yaptığı açıklamada, ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişip değişmesine paralel olarak, alt yapısını da bu değişim ve dönüşüme adapte etmek için büyük çaba gösterdiklerini söyledi. Ayhan, imkanları ölçüsünde otoparktan spor tesislerine, dinlenme yerlerinden gençler ve çocuklara yönelik sosyal faaliyetlere imza attıklarını anlattı. Akçakale’deki en önemli sorunlardan birinin ulaşım altyapısı olduğuna dikkat çeken Ayhan, sürücülerin daha konforlu araç kullanması, vatandaşların da yollarda kendini rahat ve güvende hissetmesi için kırsal kesimlerdeki çamurlu yolları stabilize yola dönüştürme kararı aldıklarını belirtti.


“Önce planladık, özveriyle tamamladık”


Ayhan, sorunu çözmek için bu konuda bir planlama yaparak hayata geçirdiklerini söyleyerek, “Hedefimiz, kırsal kesimdeki mahallelerde yolları çamurdan kurtarmak. Bugüne kadar 10’a yakın mahallede çalışmaları tamamladık. Belediye ekiplerimiz büyük özveriyle çalışıyor. Kış ayları gelmeden yolları tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.


Sosyal medya hesaplarından teşekkür mesajları yağdı


Ayhan, her yol çalışmasının ardından incelemelerde bulunduğu mahallelerde vatandaşlardan olumlu tepkiler aldığını kaydetti. Bu arada, vatandaşlar da belediyenin yürüttüğü yol yapım çalışmaları için sosyal medya hesaplarından Ayhan’a teşekkür yağdırıyor.

iha.com.tr

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142