ASOMDER'e tam destek verdi...

.

ASOMDER'e tam destek verdi...
banner206

 Duru Bulgur, 25 Nisan – 2 Mayıs tarihlerinde ASOMDER (Aşçılık Okulu Mezunlar Derneği) tarafından  Bolu Mengen’de düzenlenen 1. Ulusal Aşçılık Kampına destek verdi. 35 üniversiteden aşçılık, gastronomi ve mutfak sanatları bölümü okuyan öğrenciler ve öğretim görevlileri de kampa katıldı.

1 hafta boyunca konusunda uzman ve Türkiye’nin en önemli şefleritarafından, farklı konularda farklı mutfaklarda eğitim gören öğrenciler ve öğretim görevlileri, eğitim aldığı konularda da deneme yaparak, sunum tabakları hazırladılar.

Eğitim konularından biri olan Bulgur ve Kinoa , GrandHyattExecutiveSousChef i Murat Dağlıoğlu ve Duru Bulgur Pazarlama ve Halkla İlişkiler Şefi Ayşe Sarımehmet tarafından anlatıldı ve klasik  tabbouleh , soğuk bulgur çorbası , yöresel bir lezzet olan bat gibi bulgur ve kinoa ile çeşitli yemekler yapıldı ve sunum tabakları hazırlandı.

Eğitimde, bulgurun ve buğdayın tarihi, bulgurun üretim şekli, bulgurun ticari olarak sektörde doğuşu gibi konulara değinilirken, eğitim sonunda da tüm katılımcılara Duru Bulgur tarafından hazırlanmış olan ,  Tarihinden Tarifine Bulgur kitabı hediye edildi. 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2015, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142