Aktaş'tan Tüm Suruç'a Çağrı

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kenan Aktaş, tüm Suruç halkına seslendi.

Aktaş'tan Tüm Suruç'a Çağrı
banner206

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kenan Aktaş, dört kişinin öldüğü ve dört kişinin yaralandığı olay sonrası ilçe halkına çağrıda bulundu. Başkan Vekili Aktaş, olası anlaşmazlıklarda tek mercinin devlet olduğunu dile getirerek dünkü olayın artık son olmasını diledi.

Başkan Vekili Aktaş şu ifadelerini kullandı: "Güzel Suruç'umuzun kadirşinas   vatandaşları çok değerli hemşerilerim....

Unutmayalım ki... Konuşarak çözülemeyen mesele, halledilemeyen sorun yoktur. Yeter ki bilinçli olalım, yeter ki bir birimizi anlayalım... Fitne fesada mekan ve  zaman hazırlamayalım izin vermeyelim...

Suruç sıcak kanlı insanların, yardımsever vatandaşların, komşusu aç iken ekmeğini yemeğini bölüşen ülkesini seven bireylerin ilçesi.

Baķınız üzüntü ile belirtmek isteriz ki... Yine Ceviz  kabuğunu doldurmayacak bir meseleden dolayı  maalesef dört vatandaşımız hayatını kaybetti.

Yazık değil mi değer mi çocukların babasız, eşlerin kocasız annelerin evlatsız torunların dedesiz kalmasına...

Artık bu tür olaylar  ilçemize yakışmıyor. Bu olaylarla ilçemizin anılmasını istemiyoruz.Unutmayalım devletimiz büyüktür... Devletimizin çözemeyeceği sorun yoktur. Çözüm noktasında tek MERCİ DEVLETTİR.... Devletimizin bütün organları siz değerli vatandaşlarımızın her daim hizmetindedir.

En ufak bir kıvılcımın ya da ağız tartışmasının veya  dedikodunun maalesef aileleri yok ettiği ve ilçemize ne kadar zarar verdiği apaçık ortadadır.

Bu olayda olduğu gibi en ufak meseleler yüzünden onlarca  insanımız hayatını kaybediyor. Yıllarca hep birlikte yaşayan ekmeğini bölüşen iyi gününde kötü gününde her zaman yan yana olan, birbirinden kız alıp veren, en ufak derdi olduğunda ağlayan üzülen, yardıma koşan,  en mutlu gününde beraber halay çeken beraber gülen sarılan mutluluğuna ortak olan ve aynı coğrafyada yaşayan dost, akraba ve komşular maalesef anlık bir öfkeye  teslim oluyor.

Diliyoruz ki.... Dün gece yarısı   meydana gelen olay ve   benzeri durumlar  son bulur... Artık bu tür olayların yaşanmasını istemiyoruz ve bu noktada ilçemizde yaşayan herkese görev düşüyor... Sağduyulu olalım, olaylara metanetle yaklaşalım... En ufak bir tartışmada öfkemizi kontrol altına alalım ...

Önemle belirtmek isteriz ki...

Çözüm noktasında tek MERCİ DEVLETTİR.. DEVLETTİR... YÜCE DEVLETİMİZDİR...

Bu duygu ve düşüncelerle  hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifa dilerim... Tüm hemşerilerime selam saygı ve muhabbetlerimi iletiyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277