Başkan Atilla'ya anlamlı ödül...

.

Başkan Atilla'ya anlamlı ödül...
banner206
 Yaşama Dokunanlar Platformu tarafından 15 Temmuz anısına İstanbul Üsküdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen gecede Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla’ya Ömer Halisdemir Şeref Ödülü verildi.
Türkiye'deki sosyal gelişim ve kalkınma alanındaki farklı hayat hikâyeleriyle toplumsal yaşama yaptıkları katkılarla kendinden söz ettirmeyi başaran isimlerin tespit edilerek ödüllendirildikleri gece dün İstanbul Üsküdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Düzenlenen ödül ve anma gecesi 15 Temmuzda Fethullahçı terör örgütü tarafından yapılan darbe girişiminde hayatını kaybeden vatandaşlara adandı. Menderes Atilla’nın da katılım gösterdiği toplantıya Ak Parti Milletvekilleri Orhan Miroğlu, Nihat Eri, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir,  Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, Yaşama Dokunanlar Platformu Başkanı Sevinç Mercan, Kadıoğlu Holding Başkanı Tarkan Kadıoğlu, Prof. Dr. İstemi Yüce, Prof. Dr. Kadircan Keskinbora, Dç. Dr. Ersin Yılmaz Üsküdar Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Kartal Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Ak, Mardin Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı İbrahim Biter, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinden Mehmet Mazi ve Mehmet Mercan, Rize Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Hocaoğlu, 15 Temmuz kahramanlarından Safiye Bayat ile davetliler katıldı.
Gecenin sonundan ödül törenine geçildi. Geceye özel davetli olarak katılan Menderes Atilla’ya da ödül verildi.
Geceye özel davetli olarak katılan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla’ya 15 Temmuz darbe girişimde gösterdiği dik duruş ve Ceylanpınarlı vatandaşlarla beraber günlerce sokakta demokrasi nöbeti tutmasından dolayı, darbenin önlenmesinde kilit rol oynayan Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda Astsubay olan ve darbede şehit olan Ömer Halisdemir’in adını taşıyan Şeref Ödülü verildi. Menderes Atilla’ya Şeref Ödülü’nün yanı sıra Kuran’ı Kerim’de hediye edildi. Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla Ömer Halisdemir Şeref Ödülü’nü darbeye karşı günlerce meydanlarda nöbet tutan Ceylanpınar halkı adına aldığını ifade etti. 
Başkan Atilla: Ben Darbelerden ve Terörden Çeken Bir Ailenin Ferdiyim
Ödül töreni sırasında duygularını dile getiren Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, ailesi ile birlikte darbeden ve terörden çok çektiklerini ve PKK’nın gerçek yüzünü gösterdiği için suikaste uğradığını ifade etti. Atilla, “Bu gece Yaşama Dokunanlar Platformu’nun düzenlediği geceye davet edildik. Burada bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Onlara da başarılar diliyorum ve Yaşama Dokunanlar Platformu başkanına ve yönetimine bu güzide geceyi düzenledikleri için teşekkür ediyorum. Ben darbelerden ve terörden çeken bir ailenin ferdiyim. Benim babam rahmetli Şanlıurfa Ceylanpınar’da 4 dönem Demokrat ve Adalet Partisi dönemlerinde belediye başkanlığı yapmış. Akabinde dayım Adalet Partisi döneminde bir dönem yapmış. Arkasından ağabeyim iki dönem belediye başkanlığı yapmış ve benimde belediye başkanlığında ilk dönemim, nasıl çektim derseniz? 60 İhtilali’nde ben ihtilalden 5 yıl sonra doğmuşum. Benim babam Demokrat Parti’de belediye başkanı iken tutuklanıp içeri atılıyor. Üç buçuk yıl cezaevinde kalıyor ve ailemin sürgünü Eskişehir’e çıkarılıyor. Aile olarak Eskişehir’e 60 İhtilali’nde sürgün edildik. Ben, ailem ve ülkem darbeden ve terörden bugüne kadar çektik ama Allah’ın izniyle bundan sonra inşallah çekmeyeceğiz. Babamın cezaevi serüveni, ailemin Eskişehir’e sürgün edilmesi ardından 1979 yılında dayım belediye başkanı iken daha genç 34 yaşında PKK terör örgütüne direndiği için 34 yaşından genç bir belediye başkanı maalesef bu terör örgütü şehit etti, iki korumasıyla beraber, yani hem darbelerden çekiyoruz hem de terörden çekiyoruz. Ardından benim ağabeyim iki dönem belediye başkanlığı döneminde yine teröre boyun eğmediğimiz için 3 defa suikast geçirmiştir. Ben kardeşiniz Menderes Atilla PKK’ya direndiğim için, onunla mücadele ettiğim için, bölge halkına defalarca terör örgütünün gerçek yüzünü anlattığım için iki buçuk yıla sığmaz ama beş defa suikast atlattım. 5 defa bombalama, silahlı eylem ama öldürmeyen Allah öldürmüyor ve işte karşınızdayım” şeklinde konuştu.

Başkan Atilla, ‘Dün Korkmadık, Bugün Korkmuyoruz, Yarın Da Korkmayacağız’
Hiçbir zaman korkamadıklarını ifade eden Başkan Atilla, “Dün korkmadık, bugün korkmuyoruz, yarın da korkmayacağız. İz Benim kökenim, ben seyidim, evlad-ı resulüm, benim Hazreti Ali dedem bu kafirlere, bu ateşe tapanların, bu Mecusilerin babalarına, dedelerine, ağa babalarına karşı nasıl savaştıysa torunları olarak da biz de şehadet için hazırız ve savaşıyoruz ve bir dakika da geri adım atmayı kesinlikle düşünmüyoruz. Beni 5 defa öldürmeye kalktılar. Ama hiçbir zaman Allah’ın izniyle korkmadım. Bu kardeşiniz her ay 1-2 defa olmak üzere ulusal kanallarda çıkıp PKK terör örgütünün Kürt halkını temsil etmediğini, Kürt halkıyla hiçbir ilgisinin alakasının olmadığını, PKK terör örgütünün bir taşeron örgüt olduğunu, başkalarına hizmet ettiğini, bölgede ne büyük zulmü Kürt halkına yaptıklarını televizyonlarda, sahalarda, meydanlarda onların geçek yüzünü anlattığım için beni öldürmeye kalkıyorlar. Ama Allah’ın izniyle başaramayacaklar. Ama başarırlarsa ne olacak? Benim atalarımın hepsi şahadet şerbeti içmiş. Ezanların susmaması, al bayrağın dinmemesi için Menderes şahadet şerbetini içmeye hazırdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2016, 21:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142