Başsavcı Öztoprak şehitleri unutmadı...

Başsavcı Öztoprak şehitleri unutmadı...
banner206

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce, denetimli serbestlik hizmetleri kapsamında yükümlüler tarafından Şanlıurfa’da bulunan mezarlıklar ve şehit kabirlerinin bakım, onarım ve temizlikleri yapıldı. Ayrıca 15 Temmuz Şehidi Mustafa Direkli’nin mezarında bakım ve temizlik çalışmaları yapılarak dualar edildi ve çiçekler dikildi.

Şehit Mustafa Direkli Ortaokulu’nun boya ve bazı tadilat işlemleri de yine Denetimli Serbestlik kapsamındaki yükümlüler tarafından yapıldı. Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, boya çalışmalarının yapıldığı Şehit Mustafa Direkli Ortaokulu’nu ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi ve yükümlülere çalışmalarından ötürü teşekkür etti.
 


Başsavcı Öztoprak burada yaptığı açıklamada, “Başta silahlı kuvvetler olmak üzere kurumlara sızmış hain FETÖ/ PDY terör örgütünün milletin birliğine, vatanın bütünlüğüne ve millet iradesine ve demokrasiye karşı gerçekleştirmeye çalıştığı darbeye teşebbüse karşı kahraman Türk Milleti ‘Ezan dinmez, bayrak inmez şiarıyla’ topyekün destansı direnişiyle engellemiş; ancak vatan evlatlarımızdan 251’ i şehit ve binlerce yaralımız gazi olmuştur. 15 Temmuz şehit ve gazilerimizi hiç unutmayacağımızı daima rahmet, saygı ve minnetle anacağımızı belirterek, tüm şehitlerimizin ruhu şad mekanları cennet ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun” dedi.
 


Yapılan çalışmalarla ilgili de bilgi veren Öztoprak, “Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin üçüncü yıl dönümü sebebiyle, şehitlerimizin yad edilmesi, gazilerimize minnet ve şükranlarımızın sunulması amacıyla yükümlülerimizle birlikte üzerimize düşen sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzce kamu hizmeti cezası kapsamında infaz işlemlerine devam edilen yaklaşık 200 yükümlümüze İl Müftülüğümüzce ‘15 Temmuz Milli Birlik Günü’ konulu seminer vererek onların demokrasiye olan inancını ve bağlılığını gelecek nesillere aktarmak adına çalışmalarda bulunuyoruz. Yükümlülerimizin bu çalışmalar sırasında şehitlerimize büyük bir minnettarlık duyduklarını, severek ve isteyerek görev yaptıklarını görmek bizleri mutlu ediyor. Onların bu çalışmalarda kendilerini daha iyi hissettiklerini ve morallerinin de üst seviyede olduğunu, manevi yönden tatmin olduklarını görüyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Başsavcı Öztoprak’a Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fatih Çam, Şehit Mustafa Direkli Ortaokulu Müdürü Murat Yurtseven ve Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı Ahmet Tengör’de eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2019, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142