BESYO´ya hazırlanan gençlere ücretsiz kurs

Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa'da Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nu (BESYO) kazanmak isteyen gençlere ücretsiz salon çalışması ve antrenman hizmeti veriyor.

Gençlerin spor faaliyetlerini sürdürebilmelerine yönelik çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, BESYO’ya girmek isteyen gençlere verdiği ücretsiz kurslarla gençleri hayallerine kavuşturuyor. Şanlıurfa'da 100 öğrenciye BESYO, askeri ve polis okullarına hazırlayan Büyükşehir Belediyesi öğrenciye çeşitli spor dallarında uzman hocalar eşliğinde ücretsiz eğitim vermeye devam ediyor.

Haftanın her günü hava şartlarına  göre TOKİ Kapalı spor,  tenis dünyası ve kapalı yüzme havuzunda hocalar tarafından belirlenen saatler arasında eğitim alan gençler buradaki çalışmanın ardından Gap stadyumunda eğitimlerini tamamlıyor.

Öğrencilerin eğitimiyle ilgilenen uzman eğitmen Sedat Aslan,"BESYO, askeri ve polis okullarına gidecek adaylarımızı hazırlık kurslarına çalıştırıyoruz. Her branşın farklı çalışmaları var ve bizlerde buna göre kursiyerlerimizi hazırlıyoruz. Bu süreçte gayet güzel başarılar elde ettik" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner277