Çadırkenti ziyaret ettiler

Çadırkenti ziyaret ettiler
banner206

 SURİYE Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu üyeleri, Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'ndeki Suriyeli sığınmacıların barındığı Süleyman Şah Konaklama Tesisi'ni ziyaret ederek, çadırkent yönetiminden bilgi aldı.

Yaklaşık 26 bin Suriyeli sığınmacının barındığı çadırkenti, Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu üyelerinden başkan yardımcısı Noura Al Jizawi, Siyasi komite üyesi Hivaron Sheriff, Genel kurul üyeleri Yasir Al Farhan, Muhammet Khatib Balda, Gaziantep sorumlusu Yaser Al Zakri ziyaret etti. Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, çadırkent müdürü Hüseyin Ortaç tarafından karşılanan koalisyon üyeleri, yetkililerden bilgiler aldı.

Kendi vatandaşlarıyla görüşerek sıkıntılarını dinleyen koalisyon üyeleri adına açıklama yapan Sheriff, "Bizler öncelikle sizlerle bayramlaşmak ve kucaklaşma için geldik. Ancak bizim imkanlarımızda çok kısıtlı. Bize ulaştırılan yardımları bizler anında Türkiye'deki mülteci kardeşlerimize yönlendiriyoruz. Ama umut ediyoruz ki bu sorunlar yakında çözülecek. Yeter ki sizler umudunuzu kaybetmeyin" dedi.

Akçakale Kaymakamı Fırat ise koalisyon üyelerine teşekkür edip kamp hakkında bazı bilgiler sundu.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2014, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277