Çelik, Güzelçiçek ve ekibiyle ile birlikte Covid-19 Koordinasyon Merkezi'ni inceledi

Çelik, Güzelçiçek ve ekibiyle ile birlikte Covid-19 Koordinasyon Merkezi'ni inceledi
banner206

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, beraberindeki Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu ile birlikte Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi bünyesinde hizmete giren Covid-19 Koordinasyon Merkezini ziyaret etti.

Şanlıurfa’da, Covid-19 vakalarını incelemek ve veri analizi yapmak üzere Şanlıurfa Harran Üniversite Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Güzelçiçek’in girişimleriyle faaliyete giren Covid-19 Koordinasyon Merkezini ziyaret eden Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, beraberindeki rektör yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu ile birlikte burada incelemelerde bulundu. Başhekim Dr. Ahmet Güzelçiçek ve yeni göreve başlayan Başhekim Yardımcıları, merkez hakkında bilgiler aktardı.

Harran Üniversite Hastanesi bünyesinde faaliyete geçen Covid-19 Koordinasyon Merkezinin kurulmasından dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getiren Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, koordinasyon merkezinin kurulmasında emeği geçen Başhekim Dr. Ahmet Güzelçiçek ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, ziyaret etmiş olduğu merkez hakkında yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti:

“Üniversite hastanemiz pandemi sürecinde koronavirüs bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda hareket etti, ancak hastanemizin özel şartlarını da gözetebilmek amacıyla Covid-19 Koordinasyon Merkezi'ni kurmuş bulunmaktayız, faaliyete geçen bu merkez sayesinde hastanenin anlık kapasitesini, iş gücünü, hastalara nerede, nasıl ve ne şekilde hizmet verilmesi gerektiğini planladık. Şanlıurfa’da son günlerde artan Covid-19 vakalarına karşı bizler de, hastanemiz bünyesinde Covid-19 verilerimizin anında ve daha güncel yayınlanması için bu çalışmayı gerekli gördük. Bu birimimizde verilerimizin anında, güncel ve doğru bir şekilde paylaşılması için eğitim hemşirelerimiz, iş yeri doktorlarımız, iş yeri hemşirelerimiz, iş sağlığı ve iş güvenliği birimimiz, enfeksiyon hemşirelerimiz ve kalite birimimiz birlikte ve koordineli bir şekilde veri akışını sürdürecek sekreterlik bölümümüz ve istatistik birimlerimiz ile de bir araya gelerek veri akışını koordine edecekler. Bu bağlamda bu merkezin kurulmasında emeği geçen başta Başhekimimiz Dr. Ahmet Güzelçiçek olmak üzere çalışma arkadaşlarını da canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Güzelçiçek ise, “Bizleri ziyaret ederek hizmete açtığımız merkezimiz hakkında bizlerden detaylı bilgi alan ve desteğini bizlerden esirgemeyen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Çelik Hocama ve Rektör Yardımcısı Mehmet Tahir Güllüoğlu’na teşekkür eder, bu ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğumuzu ifade etmek isterim. Bizler Harran Üniversite Hastanemizde Covid-19 tedavisi gören hastalarımızın durumlarını daha yakından takip ederek, hasta yakınlarının da bizleri 0 414 344 44 numaralı telefon ve 5970, 5971, 5972 dahili hatlardan aramala rı halinde,  yoğun bakımda yatan hastaları için detaylı bilgi almalarını sağlayacağız ve kendilerine daha iyi bilgilendirme yapacağız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142