Ekinci’den bir kalıcı eser daha

.

Ekinci’den bir kalıcı eser daha
banner206

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, meclis üyeleriyle birlikte almış oldukları karar sonucu öğrenciler için kalıcı bir esere imza attı.

İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi’nin taleplerini geri çevirmeyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, belediye olarak komşu ilçe Haliliye’nin sınırlarında bulunan ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi himayesinde bulunan eski ve harabeye dönmüş lojmanın bütün bakım ve onarım çalışmalarını üstelenerek, yaklaşık yüz öğrenci için planlanan binayı yatılı yurt haline getirdi.

İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şube Başkanı Cüneyt Altıparmak’ın girişimleri sonucu Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinden alınan eski lojman,  hem dış görüntüsü ile hem de iç görünümüyle yeniden inşa edilmiş hale getirildi.

3 katlı ve çift daireli şeklinde olan öğrenci yurdunda toplamda 90 öğrenci yatılı olarak eğitim görecek. Kabasından en ince ayrıntısına kadar Eyyübiye Belediyesi’nin katkıları ile dizayn edilen öğrenci yurdunu gezen, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, meclis üyeleri ve İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şube Başkanı Cüneyt Altıparmak ve yönetimle birlikte yapılan bakım onarımları yerinde incelediler.

Konuyla ilgili çalışmaların devam ettiği yurt önünde açıklama yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci; ‘’Biliyorsunuz gençler bizim odağımızda, merkezimizde gençlere hizmet götürülmesi noktasında maddi çekincemiz yok. İlim Yayma Cemiyeti şube başkanı, yönetim kurulu üyeleri gençlerle ilgili yurt sıkıntılarını bahsedince kendilerine tahsisli bir binada yapılması gerekenleri yaptık. Gençlerin merkezi olan yerel yöneticilik bu taleplerine duyarsız kalmadı. Meclis üyesi arkadaşlarımızla beraber ilçe sınırlarımız dışında olduğu halde, meclis kararı alarak bakım ve onarımını üstlendik. Kısa bir süre içerisinde yaklaşık olarak 85 öğrencinin bir tarafta eğitim alanı, bir tarafta milli ve maneviyata haiz aşılamaların yapılacağı bu ülkeye, bu vatana maneviyat duygusu ile bağlı gençlerin yetişmesi konusunda hizmet verecek. Burada sadece bizlerde vesile olmaya çalışıyoruz. Bu çalışma içerisinde, böyle bir çalışmayı planlayan ilimizde böyle bir yurdun açılması için ellerinden geleni yapmaya çalışan buradaki şube başkanımız Cüneyt Altıparmak ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. Bu aynı zamanda sosyal sorumluluk projesidir. Onunda ötesinde bu ile bu millete, bu gençliğe duyulan bir nevi gelecek adına daha iyi şeyler olması adına duyulan bir inancın eseridir. Bizler böyle bir yolu önemsedik asıl bizlere teşekkür edilmesinden ziyade böyle hizmete vesile kıldıkları için cemiyet üyelerine bizler teşekkür ederiz.’’ Şeklinde konuştu.

İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şube Başkanı Cüneyt Altıparmak ise, ‘’ Belediyemizin bizlere tahsis ettiği bir binaydı. Bu bina daha önce lojman olarak kullanılıyordu. Büyükşehir’in tahsisinden sonra Eyyübiye Belediyesinden bu konu ile ilgili sıkıntılarımızı izah ettik. Başkanımızda sağ olsunlar sahip çıktılar. Bu bir kalıcı eserdir, bu bizden sonraki dönemler içinde öğrencilerin yetişmesi anlamında Şanlıurfa'ya kalıcı bir şeyler kazandırmak amacında olduk.  Bunun için mutluyuz. Allah hayırlara vesile kılar.  Bu bir başlangıç olur, bunun devamını da ümit ediyoruz. Burada emeği geçen herkese teşekkür ederiz.’’ Dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142