Erdoğan'ın masasındaki son anket!

Erdoğan'ın masasındaki son anket!
banner206

 Köşk için yapılan son seçim anketlerinden "Erdoğan ilk turda seçilir." mesajı çıktı. Halkın Erdoğan'dan sonra görmek istediği tek aday ise Gül.

Yaptırdığı anketlerin sonuçlarına göre Başbakan Erdoğan 10 Ağustos’taki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda yüzde 53 ile 57 arasında oy alıyor. Açık uçlu sorulara da yer verilen anketlerde AK Partili seçmen, Erdoğan dışında Cumhurbaşkanı adayı olarak görmek istediği isimleri sayarken Gül’ü ilk sıraya oturttu.

 

İLK TURDA SEÇİLİR

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili iki ayrı şirkete yaptırdığı anketlerin sonuçları masasına geldi. İki anketin verileri ışığında hazırlanan raporda, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olması halinde “ilk turda” seçileceği analizine yer verildi. Anket şirketlerinin sonuçlarına göre Erdoğan, 10 Ağustos’taki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda yüzde 53 ile 57 arasında oy alıyor.

 

ÇATI ADAYIN ALACAĞI OY ORANI

Pollmark ve ANAR’ın yaptığı anketlerin analiz edildiği raporda, muhalefetin “çatı aday” arayışına da vurgu yapıldı. Erdoğan’ın masasındaki kamuoyu araştırmalarında, muhalefetin ortak aday olarak çıkarmayı düşündüğü isimlere yönelik desteğin de yer aldığı belirtildi. Yapılan değerlendirmede çatı adayın alacağı oyun CHP ile MHP’nin yerel seçimlerde aldığı toplam yüzde 43’ün altında kaldığı sonucuna varıldı.

 

ERDOĞAN'DAN SONRAKİ İSİM GÜL

Açık uçlu sorulara da yer verilen anketlerde Erdoğan’ın dışında AK Partili seçmenin Cumhurbaşkanı olarak görmek istediği tek isim Abdullah Gül oldu. (Kaynak: Habertürk)

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2014, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142