flaş!Salih Müslim son durumu açıkladı. ..

Salih Müslim son durumu değerlendirdi.

flaş!Salih Müslim son durumu açıkladı. ..
banner206

 Kobani'de sokak çatışmaları sürerken PYD Eş Başkanı Salih Müslim, kantondaki son durum hakkında bilgi verdi. Müslim, şehir merkezinde bazı mahallelerde çatışmaların başladığını ancak bu bölgelerden IŞİD'in temizlendiğini söyledi.

Kobani'de sokak çatışmaları sürerken PYD Eş Başkanı Salih Müslim Sterk Televizyonu ve İleri Haber sitesinin sorularını yanıtladı.
PYD Eş Başkanı Müslim "Kenar mahallelerde direniş sürüyor. YPG buralardan da çeteleri çıkartacak. Kobani’nin düştüğü iddiaları doğru değil. Hayır düşmedi. Halk direniyor" dedi.
Halk Savunma Birlikleri'nin (YPG) direnişi sürdürdüğünü ve Kobani'nin asla düşmeyeceğini belirten Müslim, çatışmaların şiddetleneceğini ancak, Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) saldırısının aşılacağını söyledi.
TSK'nın sınırda konuşlandırdığı tankların IŞİD'e hiçbir şey yapmadığını da söyleyen Müslim, "Karşı taraftan havan topları atılıyor, mermi atılıyor ama hiçbirine cevap verilmedi" dedi.
Salih Müslim, Türkiye’nin dört bir yanında halkın Kobani için sokağa dökülmesini nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusu üzerine ise “İşte türkiye tarafından verilen bu destek de Suriye’deki Kürtlerin sahipsiz olmadığını gösteriyor. Türkiye halkını yanımızda görmek istiyoruz. Eşitlikten, adaletten, demokrasiden yana olan herkesin, tüm halkların duyarlı olması gerekiyor" dedi.
Görüştüğü Türkiye dışişleri yetkililerinin destek sözü verdiğini söyleyen Müslim, bu sözün tutulmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142