Haliliye Belediyesinden açıklama!

.

Haliliye Belediyesinden açıklama!
banner206
Haliliye Belediyesi, internet sitemizde yayınlanan “ŞUSKİ ve Haliliye Belediyesi'nin ihmali can aldı” haberiyle ilgili açıklamada bulundu.

Haliliye Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

“www.urfastar.com online haber sitenizde 18 Kasım 2015 Çarşamba tarihinde, Haliliye Belediyesi hedef alınarak, "ŞUSKİ ve Haliliye Belediyesi'nin ihmali can aldı" başlığı ile yayınlanan haberde belirtilen iddialar kesinlikle doğru değildir.  Haliliye Belediyesi'nin yaşanan bu üzücü olayda herhangi bir ihmali bulunmamaktadır.   

Olayın meydana gelmesindeki sebep tarım arazilerindeki sulama suyunun taşmasıdır, bu tahliye kanalının kapasite olarak yetersiz olmasındandır. Haliliye Belediyesi'nin bu tarım arazileri üzerinde veya sulama planlamasında her hangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Haberde iddia edildiği üzere konunun muhatabı Haliliye Belediyesi kesinlikle değildir.

Su baskınının çevre nedenleri olarak görülen kanalizasyon yetersizliği de Haliliye Belediyesi'nin faaliyet alanına girmemektedir.  Kanalizasyonun o bölgede geri basmış olması veya yetersiz olması durumunda sorumlu kurum yada kuruluşlar farklıdır.

Karayollarının inşa etmiş olduğu Şanlıurfa Mardin Karayolu'nun menfezlerinin kapasite olarak yeterli olup olmadığı hususu da Haliliye Belediyesi'nin hizmet alanında değildir, yetkisinde de değildir.

Son olarak orada sorunlardan biri olarak gösterilen bina belediyemizin kuruluşundan önce ruhsat almış ve inşa edilmiştir. Belediyemizin bu konuda da her hangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Belediyemiz döneminde yapılan bir yapı değildir, kararda belediyemizin her hangi bir payı bulunmamaktadır.

Bu bilgiler ışığında haberde belediyemizin ismi ile bulunulan ihmal iddiaları asılsız ve suçlamaya yöneliktir.  Bu nedenle yayın organınızda Haliliye Belediyesi'ni hedef alarak yapılan habere dair tekzibin yayınlanarak, askıda tutulmasını aksi taktirde belediyemizin hukuki haklarını kullanacağını belirtir, saygılar sunarız.”

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142