Karamollaoğlu'ndan Urfa'da flaş açıklamalar...

Karamollaoğlu'ndan Urfa'da flaş açıklamalar...
banner206

HABER: UĞUR BUDAK

Saadet Partisi 6. Olağan Kongresi Mehmet Akif İnan Konferans Salonu’nda yapıldı. Kongreye Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, İYİ Parti İl Başkanı Fedai Çakmaklı, AK Parti Şanlıurfa eski Milletvekili Müfit Yetkin, DEVA Partisi İl Başkanı Ahmet Tüysüz, Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz, AK Parti İl Başkan Vekili Ali Delioğlu, Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Polat, Anavatan Partisi İl Başkanı Halil Aslan ve çok sayıda partili katıldı.

Olağan kongrede Divan Başkanlığına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya seçildi. Divan heyetinin oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra SP İl Başkanlığının faaliyet raporu okundu.

Kongrede konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, kongrenin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek sözlerine başlarken, kongreye katılanlara teşekkür etti.

Kongrelerimiz seçime gidecek, seçim çalışmalarını yönetecek yeni il teşkilatlarımızın görevlendirilmesi için önemli adımlar.

KARAMOLLAOĞLU: ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLER ÇOK KRİTİK OLACAK

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Önümüzdeki seçimlerin çok kritik olacağını düşünüyoruz. Ülkemiz badireli bir dönemden geçiyor, beklenmedik hadiseler yaşanıyor. İklim kriziyle karşı karşıyayız, dünyanın ısısı artıyor. İklimler bütünüyle değişiyor. Buzullar eriyor, okyanusların su seviyesi yükseliyor. Kuraklıklar da artıyor. Anadolu’da kuraklık giderek önemli bir mesafe haline geldi. Bazı göllerimiz kurudu. Sulamada sıkıntı çekiyoruz. Şanlıurfa tarımda en önemli illerimizden bir tanesi ama birçok problemlerle karşı karşıya kaldıklarına şahitlik ediyorum. Bunların hepsinin çözülmesi gerekiyor.

Güçlü olmayan bir ülke etkili olamaz. Türkiye eğer dünya politikasında bir takım etkileri gerçekleştirmek istiyorsa güçlü bir ülke haline gelmek zorunda. Güçlenecek. Biz bütün insanların saadeti için çalışan bir yapıya sahibiz. Özellikle Saadet partisi, milli görüş olarak bunu söylüyorum.Bu bir anlayış, bir inanç meselesidir. Biz bütün insanlığın saadeti için çalışıyoruz. Bunun için öncelikle bizim ülkemizi yaşanabilir bir ülke haline getirmemiz lazım. Bunun için kendimizle barışmalıyız. Ahlaki ve manevi değerlerin ihyası için en önde giden bayrağımız olmalıdır.

“ŞENYAŞAR AİLESİNİ GÖRÜNCE İÇİMİZ PARÇALANIYOR”

Şenyaşar Ailesiyle görüştüm. Bu durumu gördüğümüzde içimiz parçalanıyor. Zalimlere karşı seni yalnız bırakır. Böyle bir yerde huzur olur mu? Adaletin olmadığı yerde huzur olmaz. Adalet mazlumun yerinde olması gerekir.

“MALINI BİZE SATANLARIN ESİRİ HALİNE GELMEYECEĞİZ”

Türkiye, dışarıya muhtaç olmamalı. İhtiyacı olan her şeyi yeri geldiği zaman kendisi üretebilecek. Biz ihracat da ithalat da yapacağız ama kendi malını bize satanların esiri haline gelmeyeceğiz. Onlara mahkûm olursak bize dikta ettirirler.

Güçlü ülke olduğumuz zaman kimse aç ve açıkta kalmaz.

“ÇALIŞANLARA GEÇİM SIKINTISI ÇEKMEYECEK ÜCRETİ VERELİM”

Bizde işsizlik var. TÜİK başka rakam, sendikalar başka rakamları telaffuz ediyor. Ama bir gerçek var ülkemizde işsizlik var. Toplu sözleşmeler açlık sınırında yapılıyor. Böyle bir mantık olamaz. Niye geçim sıkıntısı çekmeyecek ücreti vermeyelim. Herkes geçinebileceği bir kadar ücret almalı. Çalışan insanın cebine bütün ihtiyacını karşılayacağı kadar ücretini vereceksin. Bu durum piyasayı canlandırır. Bu sayede topyekun kalkınırız. 10 yıl sonra bakarsınız Türkiye’de işsiz insan yok. Doğru adım atılırsa en geç 10 yılda nerelere varılacağını söylüyorum. Bunu kim başarır? Milli görüşçüler başarır. Bunu örneğini geçmişte gördük. Erbakan hocamız, olmayacak denilen işleri başardı.

“ÇİFTÇİNİN GİRDİ VERGİLERİ SIFIRLANMALI”

Ülkemizde sanayiye ve tarıma önem verilmeli. DEDAŞ haksız faturalarla faturasını ödemeye çalışan iş adamlarımızı bezdirdi. Bir kayıp kaçak bedeli var. Hükümet bunun için DEDAŞ’ı öne çıkardı. Bu zulümdür, böyle bir mantık olamaz. Bunların değişmesi lazım. Çiftçinin girdi malzemelerinde bütün vergiler sıfırlanmalı. Bir ürün üreten sanayici mutlaka en ucuz şekilde ha maddesini tahsis edebilmeli. Bu konuda da vergileri minimuma çekmeliyiz.

“METAL YORGUNLUK VAR”

AK Parti’yi eleştiren Karamollaoğlu, “Metal yorgunluk var, metal yorgunluğu taşıdığın zaman iş bitmiştir demek. Metal yorgunluk 19 yıldır zirveye çıkmış durumda” dedi.

YANMAZ: STADYUMLAR YERİNE FABRİKALAR YAPILSAYDI

Saadet Partisi İl Başkanı M. Niyazi Yanmaz da, yaptığı konuşmasında AK Parti’yi sert dille eleştirerek, “Keşke zamanında stadyumlar yapmak yerine fabrikalar kurulsaydı da ekonomi bu kadar kötü olmasaydı. Şanlıurfa, Milli Görüşün kalesiydi, inşallah yine öyle olacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142